10 znaků, zdali jsi se správným člověkem

Když ho potkáš, začneš ho poznávat. Zvláštní pocity máš.  S ním nepotřebuješ hodně. Stačí jen jistota, pocit a vědomí, že zvládneš cokoli. Když není v pohodě, cítíš za něj odpovědnost. Začíná být tím jediným. V zamilovanosti začne vztah a s radostí mění se v odpovědnost.

Tak býti by to mělo.

Proč toho správného?

Z minulých vztahů neseme si zranění. Více pochybujeme, než důvěřujeme. Opatrnost v patách, vzplanout hned nejde. Otevřít se, odevzdat, nyní nelze.
Měsíce i roky žijeme s pocitem, že si vystačíme sami. Nalhávání: „Nepotřebuji vztah.“
Nitro touží a hledá tu druhou polovinu. Nebo ne?……………………

 

Ptáte se:

Jak poznám toho, s kým nemarním drahocenný čas?

No, zde je aspoň 10 znaků, které odpoví.

1. Probouzí v Tobě inspiraci.

„Přišel jsme o manželku a mám 2 dcery, které musím vychovat a být jim příkladem.“

Silný člověk. Tento člověk přitahuje druhé a pokud se stane partnerem (nezáleží na pohlaví), pak nás každým dnem inspiruje tím, jak překonává životní překážky. Je to velký přínos pro vztah.

Silný muž inspiruje ženu a silná žena inspiruje muže k tomu, aby byli ještě lepšímu lidmi.

2. Cítíš pocit bezpečí a jistoty.

Mnoho lidí hledá pocit bezpečí a jistot v zóně pohodlí. Je to jako si koupit knihu, kterou nikdy neotevřou neboť bojí se číst.
Silný člověk nás svým příkladem inspiruje, posouvá nám své hranice, zvyšuje odpovědnost a pomáhá překračovat vlastní zónu pohodlí, a přesto se v jeho společnosti cítíme v bezpečí a jistějšími. My věříme jeho síle, on podporuje tu naši.

Pocit bezpečí a jistoty nevychází z okolností, ale z člověka, který stojí vedle nás.

3. Jsi na prvním místě.

Jsi pro něj prioritou. Ne tak, že tě staví na piedestal, ne tak, že ti stojí za zadkem, ne tak, že ti splní každý rozmar, ne tak, že žije tvůj život za tebe. Nebere ti TEBE, ví, že je to to nejcennější co máš.
I sám sebe staví na první místo, ale když potřebuješ je ti nablízku. Nesobecký je ve slovech svých i činech.

Správný partner ví, jak těžké je vybudovat pěkný dlouhodobý vztah a jak důležitá je rovnováha.
Je ti nablízku i když nic od tebe nechce. Zavolá ti, ne proto, že něco potřebuje, ale proto, že slyšet tvůj hlas touží. Objímá tě, nejen, když touží po sexu, ale když blízkost vychutnat touží. Neříká nemám čas, ten čas jsi ty.

4. Je férový.

O sobě pravdu ví a pravdivý i k druhým je. Nelže, nešidí a nepodvádí. Ví, že když miluje, nemůže ubližovat. Byl by sám proti sobě.

Druhého nezneužívá emočně, mentálně ani fyzicky. Ví, že problém se týká obou a společně jej řešit mají. Není jen jeho zájem, ale jsou zájmy. Zná hodnotu charakteru.

5. Víš, že on ví.

Správný muž zná své hodnoty. Správná žena ty své.

Ví, že každý má své dary, kterými obohacuje druhého a svět. Uznává je a přijímá. Nechce je měnit, jen posouvat do výšin.

Správný člověk a partner je si vědom také hodnoty dětí a jejich nádhery.

6. Vnímáš podporu.

Každý z nás má dost svých problémů. Správný člověk ví, jak důležité je mít v těchto chvílích podporu, proto si vždy najde čas pro podporu nejbližších. Proč? Protože oni nám ji vrátí, až budeme potřebovat.
Lidé ve vztahu jsou energeticky propojeni. To znamená, že problém jednoho je problémem i druhého.
Nedělat druhému to, co sami nechceme, to je jedna z důležitých věcí úspěšného vztahu. Zvednutí druhého, když klopýtne prohlubuje vztah. Podrážení a msta vztah ničí.

7. Miluje tě za všech okolností.

Miluje celým srdcem.
Tak jako slunce svítí na každého člověka bez rozdílů postavení, zdraví či činů.
Tak jako srdce bije člověku stále, ať je den či noc, teplo nebo zima, ať je mladý nebo starý, krásný nebo ošklivý. Stále bije, bez přestání. Láska v srdci ukrývá se, láska bije bez přestání.

I když vy sami tomu člověku nechtíc ublížíte, miluje vás. Může se na vás zlobit, může zvýšit hlas či názor svůj říci, přesto vás miluje.

„Nemiluje ten, kdo vám vždy přitakává. Miluje vás ten, kdo řekne že hloupost děláte, neboť chce, ať rozum či srdce zapojíte. Vy se na něj nezlobíte, neboť víte, že miluje vás a chrání.“  

8. Dává i maličkosti.

Kapesníček zvedne, židli odsune, dveře podrží, bonbon přinese či sklenici s vodou, úsměv na tváři…… Od práce zrak zvedne, když spatří milovaného, telefon odloží……. Prioritou stává se ten, jenž je milován, ať žena, muž či dítě.

Hlouposti, maličkosti? Ne.
Maličkosti tvoří velký celek. Maličkosti dělají správného člověka. On totiž není nikdy tak zaneprázdněn, aby nemohl přerušit to, co dělá, a nabídnout malé gesto lásky nebo pomoci.

Puzzle mnoho malý dílků má a z nich velký obraz se stává.

9. Stále tvoří.

Láska, intimita, důvěra, charakter i úspěch se nedají koupit ani vynutit. Musíme na nich pracovat a zasloužit si je.

Správný partner ví, že vše, co za něco stojí, nepřijde jednoduše a nejde to vynutit. To je neocenitelná dovednost. Proto pro něj nic není samozřejmostí. Stále na vztahu pracuje.

10. Stáváš se krásnějším.

Když potkáš toho správného partnera krásníš, mládneš. Nepotřebuješ make-up, nepotřebuješ drahé šaty…… Krása vychází. Oči se rozzáří, tělo narovná, chůze zjemní.

Říká se: „Úsměv, je ten nejlepší make-up.“ Ano, je. Úsměv od srdce, který je naplněn láskou je okouzlující.

Ten správný partner to ví a nikdy nevynechá příležitost, aby udělal něco, co úsměv vytvoří. Udělá vše, abychom se cítili dobře. Nejen pěkným slovem, také třeba tichem, přítomností, objetím, dotekem. Miluje krásné konce, které i jeho naplní pocitem štěstí.

Jsme-li šťastní, jsme tak nějak krásnější uvnitř i navenek.

Už bylo toho dost

Už dost trápení se pro lidi, kteří se netrápí pro nás. Už dost zloby a nenávisti k těm, kterým lhostejní jsme. Proč ztrácet sílu k nepravým lidem? Nikam to nevede, jen nás to ubíjí.

Vydejme se na cestu a hledejme člověka, který bude mít jiný názor, ale váží si toho našeho. Kdo s námi bude čelit těžkostem, když přijdou. Kdo při nás bude stát v dobrém i zlém. Kdo milovat nás bude pro to, kým jsme, ne proto, kým máme být. Člověka, který nás ochrání před bolestí z vlastních chyb a zklamání. Člověka se zvláštním bezpečím, se silou podržet, když kolena podlamují se. Jenž pomáhá vrátit sebevědomí, když rozlomí se. Jenž poskytne své hodnoty, svůj čas a energii nám a my jemu. Po mnoho, mnoho dní, možná i navždy.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..