7 kroků ke svobodě

7 kroků ke svoboděSedm kroků, které musí člověk udělat sám, jsou to kroky do vlastního nitra. Kroky, které vedou ke spojení duše, mysli a těla. Kroky, které vedou ke svobodě lidské bytosti.

 

Pamatuj:
“ To, co uděláš a dáš sobě, dáváš i svým dětem.
Postupně vytváříš krásnější život na Zemi.“

1 krok – Neuvědomuji si život

Je to život v sebeklamu, život v polospánku, který je právě teď. Vládnou v nás falešné představy o životě a světě. Tak nějak reagujeme tím, co nás učili od dětství – musíš se chovat slušně, jinak tě nebude mít nikdo rád, nekřič, nezpívej, netanči, neskákej, nesmíš být šťastný, neprojevuj své pocity, musíš hodně pracovat, ať se máš dobře, musíš ovládat druhé, ať si tě cení, musíš zapadnout do kolektivu a hlavně si nesmíš užívat své sexuality.

Výsledek: jsme někým jiným.

Místo toho, abychom se vzájemně podporovali, spolu soupeříme, hromadíme majetek, peníze, touhy, uzavíráme srdce, protože se vlastně v hloubi mysli bojíme. Máme strach, že když pomůžeme druhému, tak o něco přijdeme, něco ztratíme. Ale platí opak – čím více pomáháme druhým s opravdovým srdcem, tím více hojnosti máme. S otevřeným srdcem, nepočítá se to, že očekávám něco na oplátku.

Jedna odvěká pravda vesmíru zní:
“Když se od pouhých starostí o přežití povzneseš k upřímnému závazku sloužit druhým,
tvůj život zákonitě spěje k úspěchu“.

V dětství ztrácíme vlastní hodnoty a v dospělosti se chováme tak, jak chtějí druzí. Zpronevěřujeme se sami sobě. Tímto sebezapřením se člověk stává nešťastným, ztrácí sebeúctu, sebedůvěru, je rozhněvaný, podrážděný, ztrácí energii a zdraví.
Vidíme svět takový, jací jsme my sami. Jaký je tvůj svět? Je krásný nebo špatný? Vnímáš, jak úžasní jsou lidé, jak jsou mnohostranní. Nebo jen klevetíš? Jaká krása se skrývá v krajině na zemi, jak je úžasné slunce, když svítí, jak nádherná je tma, když můžeš odpočívat? Nebo máš s lidí strach, odhazuješ odpadky na zem, slunce ti vadí, protože je teplo, a ze tmy máš strach?
To vše můžeš změnit jen ty sám. Chce to velkou odvahu a sílu vystoupit z davu, najít svou podstatu a žít šťastný život. Ale když si jednou uvědomíš, co ve tvém životě ti vadí a chybí, můžeš učinit rozhodnutí vše změnit.

Seberealizace je prvním krokem k osobnímu růstu.

Ptej se sám sebe:

  • Co již nechci ve svém životě?
  • Co mě trápí?
  • Čemu se chci vyhnout?
  • Jakou mám představu o krásném a šťastném životě?
  • Kdo vlastně jsem?
  • Kam jdu?
  • Jaký je účel bytí?

Napiš si odpovědi na tyto otázky. Napiš si odpovědi třeba třikrát, věř, že vždy si něco přidáš. Dej si je na místo, které vidíš každý den, aby sis je mohl stále připomínat, tak dlouho, až se ti vštípí do mysli.

2 krok – Rozhodnutí

Je jen na tobě, jak se rozhodneš v daný moment. Tento moment rozhodnutí přichází, když si uvědomíš, že jsi žil v iluzi, v životě někoho jiného. Teď máš na výběr – buď budeš pokračovat ve starém naučeném nešťastném, průměrném životě, nebo vykročíš do neznáma k hlubokému poznání sebe.

Básník řekl:
“Duše raději prohraje ve svém vlastním
životě, než aby uspěla v životě někoho jiného“.

Svatá pravda, podívejte se kolem sebe, kolik chodí mezi námi živých mrtvých. Když člověk jako ty, si zapamatuje tyto slova a aspoň se pokusí jimi řídit, přispěje ke krásnějšímu světu.

„ Změň sám sebe a změníš svět“.
„ Poznej sám sebe a poznáš podstatu Života“.

7 kroků ke vobodě

3 krok – Otevření vědomí

Rozhodnutí směřuje k uvědomění si.

Tvé oči vidí věci, které jsi neviděl. Tvé uši slyší, to co jsi neslyšel. Tvá ústa hovoří slova, která jsi již dávno chtěl vyslovit. Tvé tělo vnímá i ten nejjemnější dotyk vánku.
Začínáš vidět, slyšet, hovořit – novýma očima. Všímáš si věcí, které jsi přehlížel. Začínáš chápat, že lidé jsou v jádru fajn, i když mají mnoho masek. Začínáš věřit, že Život si přeje, abys byl šťastný, aby jsi měl vše, po čem toužíš, vše, co ti dává sílu. Svět je místem hojnosti a mnoha příležitostí, radosti a dobroty. Probouzíš své nejlepší Já, noříš se do své podstaty.

Objevuješ, kdo doopravdy jsi.

4 krok – Učení

Přichází víc a víc otázek, na které hledáš odpovědi. Hledej a dostaneš. Říká se: “ hledej u těch nejlepších“. Kdo je nejlepší? Vždyť, každý člověk, každý strom, každé zvíře – každý ti dá odpověď. Ta pravá odpověď pro tebe je ta, která s tebou souzní. Zbytek odhoď, nevěř všemu, co slyšíš a vidíš. Tvé srdce ti vždy napoví. Měj mysl otevřenou.

Jen nezapomeň – vždy může přijít smrt. Smrt je transformace.

 

5 krok – Přeměna a znovuzrození

Každým dnem se více projevuje síla tvé duše, tvého vyššího Já. Srdce se otevírá, vnímáš více lásky a porozumění. A vlastně celý život se mění od základů. V tomto kroku mnoho lidí ztrácí staré naučené věci, které mu dávaly pocit jistoty. Když vydržíš, získáš mnohem více, než jen pocit jistoty.

6 krok – Zkouška

Když změníš svůj pohled na život, změníš své názory, city a pocity, tak tvá podstata má pro tebe připravené zkoušky. Tyto zkoušky ti ukážou, co ses naučil a jak moc toužíš po odměně. Ti, kteří tě zkouší, jsou lidé, se kterými se potkáváš. Bod, ve kterém se mnoho lidí vzdá a vrátí se k předešlému iluzornímu životu. A dál žijí život někoho jiného a ještě více začnou chřadnout. Když i zkoušky vydržíš, máš vítězství na dosah.

7 krok – Čas probuzení

Dojít k probuzení je postupné stoupání po 6 příčkách. Krok za krokem jdeme výš a výš. Není to vždy jednoduché, ale velmi vzrušující. Musíš pevně toužit a dojít k vrcholu a tam je odměna.

Jsi tím, kým opravdu jsi.

Rozhoduješ o svém životě sám za sebe. Přijímáš svou odpovědnost za své činy, jsi nebojácný, moudrý, láskyplný, nevinný, svobodný, víš o neomezených možnostech života. Našel jsi svůj vnitřní klid a štěstí.
Sheila Grahamová napsala:

 „Můžeš mít vše, co chceš, pokud to chceš dostatečně zoufale. Musíš to chtít s touhou tak nesmírnou, až proniká každým pórem tvého těla a spojuje se s energií, která stvořila tento svět.”

door-handle-508054_1920

Přejeme ti  šťastnou cestu ke svobodě.  Odměna je opravdu veliká. Je to největší odměna v životě lidském.

Adriána a RenéDSC_0085 (2)

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..