Bejvalka nám ničí vztah

„Když jsem si brala nynějšího muže, zapomněla jsme na to, že s ním si beru také jeho ex manželku. S jeho dětmi vycházím pěkně, vždy když přijdou na víkend užijeme si ho. Ale po víkendu je peklo. Exmanželka volá, co druhý den manželovi, stále mu něco vyčítá, křičí na něj. Nejen to, ale pomlouvá ho i mě u dětí, zvláště pokud se děti doma svěří, že prožili pěkný víkend. Muž i děti mají v sobě mnoho pocitu viny a mě to trhá srdce. Bejvalka nám vstupuje do vztahu a když mluvím s manželem, tak vždy odpoví, že se s tím nedá nic dělat. To, že jeho ex přehlíží mě, jako jeho ženu, s tím jsem se nějak srovnala, ale že drtí jeho a děti, to ne.“

Co mohu udělat, aby nastala změna a náš vztah byl pěkný?

Vždy když vstupujeme do vztahu, musíme si uvědomit, že do něj přijímáme také rodiče partnera, děti a exmanželku (pokud jsou). Někteří mohou být plni jedu, závisti a zášti. Je třeba ještě, než vstoupíte do vztahu ověřit si, jak budete vycházet s ostatními členy rodiny a tím předejít možným konfliktům anebo nastavit včas hranice.

Někdy se stává, že bývalá partnerka se projeví až v čase, kdy již máte vážný vztah.

Partnerka (může to být také ex partner), o které píše Marie rozvrací vztah a je celkem nebezpečná. Je to žena, která se ještě nesmířila s tím, že ji muž opustil. Stále si myslí, že k němu patří, nebo si možná myslí, že se s vámi rozejde a vrátí se k ní.

Tuto situaci nikomu nezávidím. Je třeba si ihned uvědomit, že vlastně žijete v emocionálním trojúhelníku – žijete ve třech, a to intimnímu vztahu neprospívá.
Pokud není expartnerka (i muž) duševně nemocná, pak za tuto situaci neviňte pouze ji. (Pokud je nemocná, pak je potřeba zavolat lékaře). Může za ni také váš nynější muž.

Zapomněl vytvořit jasně dané hranice. Jistě se domluvili na dětech, ale mezi sebou opomněli.

Jestliže partner nepočítal s tím, že ho bude ex pronásledovat, tak musí hranice určit okamžitě. Pokud však věděl, jaká je a zapomněl Vám to říci, pak nebyl upřímný. Možná má v sobě pocit viny, že odešel od rodiny a je stále emocionálně spojen a bojí se udělat cokoli, čím by mohl ublížit ex. Ubližovat se nemá, no jo, co to ale dělá s vámi a vašim vztahem?

Myslím si, že cítíte:

  • Hněv, protože se možná stává, že když s mužem mluvte, tak končí jeho rozhovor větou: „Ty žárlíš.“
  • Strach z toho, že se to nikdy nezlepší
  • Zlost a nedůvěru, protože se více zaměřuje na ex než na Vás
  • Zklamání, že nejste pro něj na prvním místě tak jak byste měla být
  • Podezření z toho, že se muž brání prohloubení vztahu s Vámi, a proto mu vyhovuje chování jeho ex, která narušuje váš vztah

Abyste zničily nahlodávání těchto pocitů, musíte pevně říci partnerovi, že musí určit hranice chování jeho ex – co tolerovat bude a co ne. Vy samozřejmě jste u toho.

Pokud od partnera uslyšíte věty jako:

  • Nebudeme si jí všímat a ona přestane, dá pokoj
  • Ráda přehání, ale nikomu by vážně neublížila
  • Potřebuje trochu více času, aby se s tím vyrovnala
  • Vždyť to není zase tak strašné
  • Nemusíš na ni žárlit atd.

Pak jsou to jen výmluvy a muž se nechce postavit za váš nynější vztah. Pokud si Vy chcete udržet pěkný vztah a sebeúctu, pak musíte trvat na tom, že manžel musí vytvořit pevná a jasná pravidla, která se budou dodržovat. Je to jen na něm, aby změnil nynější způsoby.
Jestliže manžel odmítne, pak mu navrhněte, aby našel odbornou pomoc, kde mu vše vysvětlí. Pokud opět odmítne, pak je jediné východisko, které možná nechcete slyšet, ale které je potřebné. Odejděte.

Zeptejte se sama sebe: „Proč mám trpět takovéto chování?“ „Chci žít s třetí osobou?“

Nemusíte se ihned rozvádět, jen odejděte a dejte partnerovi jasně najevo, že nechcete, aby s Vámi takovýmto způsobem zacházel. Že chcete, aby splnil slib, který Vám dal. Řekněte mu, ať se ozve, až vyřeší vztah s exmanželkou, až ho úplně ukončí.
Pokud budete pokračovat v tomto vztahu, ve kterém je ex upír, pak pocity strachu, zloby, zlosti, hněvu, zklamání a nedůvěry budou růst. Možná si časem zvyknete, ale kde bude Vaše srdce, Vaše láska, Vaše sebeúcta?

Nečekejte na zázrak. Může přijít, ale také ne. Jednejte. Pokud Vás má rád, pak se za vaší lásku postaví.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..