4.Jazyk lásky - Dárky

Každá kultura považuje dárek jako projev úcty a lásky. Již v dávných kmenech se dávali dárky.

Moje maminka mi říkávala: „Nezáleží na tom, jak drahý dárek dostaneš. Ale vždy se dívej, kdo ti jej dává a jak ti jej dává.“

Opravdu nejde o to, jaký dárek dáváme, ale o to, že jsme si vzpomněli. Protože, než dáme dárek, předchází tomu to, že si na člověka vzpomeneme. Vzpomínka zůstane ukryta v naší mysli, ale dárkem ji prezentujeme veřejně – výraz lásky. Ještě si pamatuji, jak mi dcera přinesla první kytičku utrženou v parku, jemná pampeliška a dávala mi jí s tak velkou láskou a radostí, že mě tento pocit hřeje dodnes. Určitě to znají všechny maminky. Každé dítě rádo dává dárky a to může být jeden z důkazů, že dávání a přijímání dárků je jeden ze základních vizuálních symbolů lásky.

Co představují snubní prstýnky?

Osoba, která je pověřena jako oddávající, říká: „Tyto prsteny jsou vnějším a viditelným znamením vnitřního a duchovního pouta, které navždy spojuje vaše srdce láskou.“

Pro někoho jsou vizuální symboly (dárky) emocionálně velmi významné. Pokud máte partnera, jehož jazykem lásky je přijímání dárků, tak se můžete stát významným partnerem. Je to totiž nejjednodušší jazyk k učení. Dárky mohou být velké, malé, mají různé barvy a tvary, můžete je koupit, vyrobit, utrhnout, jsou všude k mání. I když zapomenete a vracíte se večer domů, vždy na něco trefíte.

Praktické rady

Sepište si všechny dárky, které partner kdy dostal. Zeptejte se ostatních nebo pozorujte jeho, kterého si nejvíce váží a můžete koupit nebo vyrobit podobný. Podívejte se, co partner rád nakupuje, nachází nebo vyrábí a to darujte. Ale nečekejte jen na nějaké výročí nebo svátek a narozeniny. Obdarovávejte jej, kdykoli můžete. Partner bude vždy šťastný, ale pokud vás kritizuje, tak jeho jazykem není přijímání dárků. Pokud rád dárky dává, je pravděpodobné, že jsou jeho jazykem lásky.

Darovat sám sebe - blízkost

Je to jeden z nejúžasnějších nehmotných darů, kterým můžete plnit partnerův pohár lásky. Být tam, kde vás nejvíce potřebuje. V časech krize je vaše fyzické přítomnost tím největším darem, který můžete pro partnera a vztah přinést. Vaše tělo a blízkost je symbolem lásky.

Pokud potřebujete blízkost svého partnera, řekněte mu to. „Opravdu potřebuji (chtěl bych), abys mi byl na blízku.“ Pokud uslyšíte tyto slova, vezměte je vážně. Z vašeho pohledu to nemusí být důležité. Ale z pohledu partnera ano.

Není větší bolesti než zklamání.

Šetrnost

Je pěkná vlastnost, ale nesmí se přehánět. „Šetřím na sobě a mám utrácet za partnera? Ona se zbláznila.“
Velké šetření a „křečkování“ je znakem toho že si kupujete svou zajištěnost a pocit bezpečí. Jenže když banka krachne, nemáte nic – to jen tak, ať řeč nestojí?  Křečkování je důkazem toho, že o své emocionální potřeby pečujete. Ale nepečujete o potřeby partnera, pokud je jeho jazykem lásky především přijímání darů.  Ušetřete i pro partnera a investujte do něj a naplňte jeho pohár lásky. Pokud jej bude mít plný, je největší pravděpodobností, že vám vše vrátí v podobě vašeho jazyka lásky a naplní váš pohár.

Nebojte se o své úspory, vždy budete šetrní.
Investovat do partnera je jako investovat do těch nejlepších akcií na světě.

Vše, co kdy bylo napsáno nebo řečeno o lásce říká,
že základem lásky je dávat.

Jazyky Lásky

1. Pohár lásky – Pozornost

 

            2.  Pohár lásky – Slova ujištění

 

                 3.  Pohár lásky – Skutky, činy

 

                            5.  Pohárlásky – Doteky

    Plný pohár lásky

 

                                    Jak poznám jazyk lásky

 

                  Sex a pohár lásky

 

     Děti a pohár lásky