5.Jazyk lásky - Doteky hmatem

Nejstarší jazyk lásky na světě pro všechny živé tvory.
Podívejte se kolem sebe – zvířata, stromy, květiny, tráva, keře, ti všichni se dotýkají – srstí, tlapkami, kořeny, kořínky….

Fyzický kontakt může vztah rozbít nebo posílit. Může být vyjádřením lásky nebo nenávisti. Hovořím zde o dotecích, které jsou láskou.

jazyk lásky dotekyA lidé, lidé potřebují doteky. Děti, které jsou objímány, mají v dospělosti vyrovnanější život. Doteky uklidňují a jsou vyjádřením lásky.
Chycení se za ruce, objetí, polibek, sexuální styk, to vše je fyzický kontakt a vyjádření lásky. Pro někoho může být dotyk primárním jazykem lásky. A pokud nemají dotyk, cítí se nemilovaní.

Dotyk je mým projevem lásky k vám, proto tak ráda masíruji. Pokud třeba ráda vaříte nebo pečete a muž to neocení, pak to není jeho jazyk lásky. Říká se, že láska prochází žaludkem. Tak ženy své muže krmí k prasknutí. To, že láska prochází žaludkem, ale nemusí  platit u každého muže.

Celé naše tělo má senzory, kterými vnímá dotyk. Nervová vlákna dávají impulzy do mozku, který z nich vyčte – studené, teplé, příjemné, nepříjemné, láskyplné, bolavé, měkké nebo tvrdé. Některé místa na těle jsou vnímavější více a některé méně. Je to způsobeno různým rozptýlením a hustotou hmatových čidel a také různými traumaty.

Když někoho uhodíme, dáme mu facku – ublížíme. A pokud je pro někoho dotyk primárním jazykem lásky, tak mu způsobíme trauma, které ho může provázet celým životem.

Něžný dotyk nebo objetí symbolizuje lásku a pro ty, jejichž pohár lásky se plní dotykem, je to největší možný projev vaší lásky. Vždy se partnera dotýkejte, jak si to přeje on, ne vy. Zjistíte to tím, že se budete ptát. Budu psát o ženě, ale platí to také pro muže.

Praktické rady

Partnerka potřebuje doteky a nevíte jak se jí dotýkat? Hledejte různé způsoby.

  • Otevřete srdce a ono vás povede
  • Přihlaste se na nějaký kurz masírování
  • Vezměte partnerku venku za ruku
  • Polibte jí na veřejnosti
  • Objímejte jí vždy, kdy cítíte, že to potřebuje
  • Dotýkejte se jí kdykoli během dne
  • Hlaďte jí celé tělo zvláště před sexuálním aktem
  • Dotýkejte se jí stále – i letmý dotyk dovede zázraky

Nezapomeňte – ptejte se, jestli je dotyk příjemný, poslední slovo má ona.

Tělo touží po doteku

Mnoho žen potřebuje hlavně před samotným sexem pohlazení, políbení, obejmout. Říkáme tomu předehra. Pokud se ženě nedostane pohlazení a laskání, přestává mít o sex zájem. Je také mnoho mužů, kteří touží po doteku, vím to ze své praxe. Když jej hladím po tváři, mnohokrát řekli, že je to jako pohlazení od maminky. Ve svém nitru máme všichni to malé dítě, které touží být hýčkáno.

Tělo touží po jemné a láskyplném doteku. Je to vyjádření otevřenosti, spřízněnosti a lásky. Každá kultura má nějakou formu fyzického doteku. U nás je velmi používáno podání ruky.

Dotýkat se těla znamená dotýkat se duše, vlastního Já. Nepřijímání doteků znamená vzdalovat se od své podstaty, od vlastního Já.

Dotek a krize

Smrt, havárie, nemoc, propuštění z práce, hádka v práci, nevěra – to vše označujeme a cítíme jako krizi – trauma, emocionální i tělesnou bolest. V těchto chvílích potřebujeme mít někoho, kdo nás má rád, u koho se můžeme schoulit a kdo má pro nás otevřenou náruč. Potřebujeme obejmout a cítit, že jsme milováni – krize nezmizí, ale lépe se s ní vyrovnáme.

Vše patří k životu – radost i smutek.

Nevěra

- zklamání, ztráta důvěry. Když zjistíme, že nám je partner nevěrný, hluboce se nás to dotkne, svět se hroutí, intimita je pryč. Ztráta důvěry uzamyká srdce. Nevěra je ještě horší pro toho, jehož jazyk lásky je fyzický kontakt.

„Jeho milovaná, po níž touží, se oddává jinému.“ Tento citový pohár není jen prázdný, ale je plně zničen, roztříštěn na mnoho kousků. A slepit jej a znovu naplnit, bude velká práce, bude to chtít mnoho sil.

Jazyky Lásky

1. Pohár lásky – Pozornost

 

            2.  Pohár lásky – Slova ujištění

 

                 3.  Pohár  lásky – Skutky, činy

 

                      4. Pohár lásky – Dárky

    Plný pohár lásky

 

                              Jak poznám jazyk lásky

 

               Sex a pohár lásky

 

 

  Děti a pohár lásky