Nic nejde samo
a nikdo za vás nic neudělá

To je svatá pravda.

Často se setkávám s lidmi, kteří jsou smutní z toho, že jim tohle a tamto nepomohlo. Ptají se, jak mají řešit situaci, která je tíží? Nebo, byla jsem na semináři a oni tam mluvili o pozitivním myšlení,  ale jak mám řešit konkrétně situaci už neřekli. Pomoz!

Paráda

Znáte pohádku: “Sůl nad zlato“? Jak se tam někdo ptá: „ Nevíte, kde je to království, kde lítají ti pečeni holubi do úst“?  Takové království není nikde na tomto světě a myslím si, že ani v jiných světech.

Ptám se vás:

„Nevíte někdo, kde je to království, kde rozdávají zdraví“?

 „Nevíte, kde je to království, kde roste láska sama o sobě“?

„Nevíte, kde je to království, kde štěstí rozdávají zdarma“?

„Nevíte kde je to království, kde jsou vztahy navždy perfektní, bez jediného úsilí“?

KDE JE TO KRÁLOVSTVÍ, KDE JE VŠE ZDARMA A VŠE DĚLAJÍ JINÍ ZA MĚ?

Pokud jej znáte, dejte mi adresu.

Probuzení

Jo, tak to v životě není. Všude se musí makat. Ať je to rukama, hlavou i srdcem.  A je to pěkné, vždyť by jsme za chvíli umřeli a úplně otupěli. Už tak je lidstvo na pokraji hlouposti. Podívejte se na televizi, časopisy, reklamy. To je jedna tupost za druhou.

„Vemte si prášek a budete zdraví. Přestane vás bolet vše,co vás bolí“ – a začne bolet to, co vás ještě nebolí .

„Najděte si milenku/ce a nebo sledujte porno a najdete lásku“ – a nenajdete nic, otupíte a ještě vnitřně umřete.

„Štěstí najdete,když si koupíte krásný dům a super auto, nebo ještě lépe – investujte do koupi zlata (tyto nabídky mám nejradši)“ – štěstí nekoupíte, štěstí je v každém v nás, jen jej musíme znovu najít.

„Perfektní vztah získáte, když muž bude pracovat od rána do večera a žena se stane služkou – koupíte jí třeba myčku“ – asi budete mít nějaký sex, ale šťastný vztah, no to nevím.

A co bolesti emocionální, špatné prožitky, traumata, která se dědí z pokolení na pokolení?
Jo já zapomněla, zajdete si na nějakou terapii a vše je hotovo.
Taky to tak není. Jojo, myslela jsem si to zpočátku také. V dnešní době se roztrhl pytel s nabídkami léčení. Přijďte a vše za vás vyřešíme. Uděláme čáry máry fuk – a je to pryč.  Nene, nikdo nečaruje a pokud ano, já bych tam nešla.

Odpovědnost za sebe

Napíši vám můj malý příběh, který se mi stal tak před 10ti lety a od té doby si dávám velký pozor, za kým jdu a komu se svěřím do péče.
Začala jsem se věnovat hledání své podstaty a slyšela, že mohu pracovat s energii Reiki. Znělo to tak exoticky a ještě mi mé ego říkalo, že budu něco více než ostatní, budu umět pracovat s energií, vau.   Nechala jsem se „zasvětit“. To bylo v pořádku. Pak jsem si našla člověka – muže, který pracoval s energii Reiki v Havířově v Elánu ( v této době už tam není) a šla k němu, abych se podívala, jak se pracuje v praxi. No byla jsem tam dvě a půl hodiny, zaplatila 3 000,- a odcházela jsem s tím, že již nikdy k němu nepůjdu, i když chtěl, ať ještě přijdu na kontrolu. Děkovala jsem sobě, že jsem tak silná a dovedu toto vše hodit za hlavu. Nemít rozum a sílu, tak si při odchodu od něj, koupím provaz a na nejbližším stromě jej použiji.  No možná mě strašil proto, abych zase přišla – taky platí nájem :-).
Nemám nic proti Reiki, za vším jsou lidé. Sama pracuji při masážích s energiemi. Jen jsem chtěla přiblížit, co se může stát. Buďte ostražití.

Nezapomeňte „Myslet“

Kdybych uvěřila jeho slovům, už tady nejsem. Udělala jsem opak, rozhodla se, že budu odpovídat za svůj život sama. Neodrazuji nikoho ani od návštěv nějakých kurzů, přednášek nebo seminářů. I my je máme a nabízíme. Je mnoho úžasných lidí, kteří ví, co nabízí a také to pomáhá. Také jezdíme na různá školení, ale vždy si vezmeme jen to, co se nám líbí. Také to zdůrazňujeme na našich setkáních všem lidem.
Chci jen, abyste se zamysleli nad tím, že když vám někdo řekne, že se vaše bolesti a problémy vyřeší na místě a hned vše zmizí, nevěřte mu. Neočekávejte, že se udělá čáry máry, fuk.
Je v nás mnoho bolesti, předsudků, návyků, vzorců, táhneme je z pokolení před námi i z života nynějšího a předešlého. Ano, jsou malé věci, které lze vyřešit hned na místě – a vždy musíte být přítomni a musíte chtít vy sami. Musíte se zapojit, musíte myslet. A pak pokračovat sami.

 Jen ty sám, jen ty sama

Ten, ke komu jdete, vám jen může ukázat cestu, navést vás na ní, ale jít po ní musíte sami. Když něco chcete změnit, musíte to udělat sami. Pokud věříte, že vše vyřeší někdo jiný a vy nemusíte udělat nic, pak jste hloupí. Vkládáte svůj život, který má být krásný a plný poznání, pěkných chvil, lásky, upřímnosti, zdraví a štěstí do rukou někoho, kdo vám jej může také vzít.
Sbírejte informace, ptejte se ostatních, řekněte si o pomoc, ale nezapomeňte na to, jít pak dál svou cestou. Když jakoukoli věc dokážete sami, určitě z ní máte radost. Já to tak mám. Když přijdu na nějakou odpověď, rozlousknu nějaké smutky, tak jsem moc ráda, přijde mi síla, kterou to zvládnu změnit. A věřím, že i vy to máte stejně a radujete se, že jste něco dokázali. A když nás ještě někdo pochválí, tak je to dvojnásobná radost.

 Jen já sama, jen já sám

I my se každý den ptáme sebe, proč se cítím tak a tak? Proč to nejde, tak jak chci? Kde je to jádro?
Proč hledáme odpovědi, když můžeme raději zalehnout k televizi a čubrnět na stupiditu? 
Protože jsme si plně vědomi, že se tímto připravujeme do dalšího zrození a hlavně, to, jak měníme sebe tím měníme naše vztahy k dětem a jim pomáháme, aby byli šťastnější a láskyplnější. Kdo jiný to má udělat? Společnost, škola, církev.Ne, ne, ne. Jen rodiče a to jsme si již dávno uvědomili naplno. 

 

Nikdo nic za vás neudělá, to musíte vy sami.

Asi to zní tvrdě, ale život není peříčko. A já vám nechci lhát a nebudu. Použila jsem mužskou energii. 
Mějte se krásně a otevřete srdce všemu novému. Adriána