Mít vždy plný pohár lásky

Již jako děti se zamilováváme. Říkáme tomu dětské lásky. Zamilovanost patří k naší přirozenosti, je to vlastně instinkt. To, že se zamilujeme, nejde naplánovat, to se prostě stane. V zamilovanosti děláme také hlouposti, žijeme jen pro ten okamžik, když jsme s ním, s ní. Toužíme být stále s tím druhým. Jsme slepí a hluší. Naše poháry lásky jsou naplněny. Jsme emocionálně uspokojeni. Zamilovanost je hra přírody – hra hormonů. Tak to je a nikdo to nezmění. V těchto dnech si připadáme úžasní, někdo nás obdivuje, váží si nás, máme pocit jistoty, někomu připadáme neodolatelní, je nám a my mu schopen věnovat všechen svůj volný čas – úžasné. Toto trvá přibližně 2 – 3 roky – někdy méně někdy déle.

Pak přijde den, kdy sestoupíme z oblak do reality. Zvláště když se oba rozhodnou spolu žít. Přijdou všední starosti. Pokud s námi partner hovoří našim jazykem lásky, vše je v pořádku, náš pohár lásky je stále plný. Pokus to však neví nebo nevidí, že potřebujeme k uspokojení něco jiného než on, musí se náš jazyk lásky naučit. Když se tak nestane, náš pohár lásky pomalu vysychá a jistota se vytrácí.

Vše je volba i to, jestli chci s partnerem být či nikoli.
Pokud ano, musím se naučit jeho jazyk lásky.

Když se tak rozhodnete a budete používat jazyk lásky vašeho partnera, naplníte jeho nejdůležitější potřebu a on o vaší lásce nebude pochybovat. A když pak zamilovanost odezní, vůbec si toho nevšimne, neboť jeho pohár lásky bude stále naplněn. A pokud i partner bude mluvit mým jazykem lásky, můžeme se věnovat prospěšnějším věcem a náš vztah bude jen růst. Budeme mít volnost a vzájemnou podporu v hledání i své vlastní cesty.

Říká se, že láska je to, co děláme pro někoho jiného, nikoli pro sebe. Je to pravda, já bych ještě dodala, že to, co děláme pro druhé, děláme také pro sebe. Přeci, když druhému dáme úsměv, tak ho dáváme i sobě nebo aspoň přijde pěkný pocit spokojenosti. A když dáváme najevo lásku druhému, on je šťasten, jsme šťastni i my – vždyť ten druhý se také snaží dát nám lásku našim způsobem, nebo nám alespoň poděkuji nějakým způsobem – úsměvem, objetím – i to nás zahřeje. Souhlasíte?

Život je proměnný a každý den určitě děláme něco, co nás nebaví – vstáváme do práce, v práci nás štve šéf, zácpy na cestě, fronty v obchodě. Proč to děláme? Protože víme, že musíme nebo že to stojí za to. V lásce a partnerství to stojí za to.

Pohár láskyLáska je volba a každý den,
se svobodně rozhodujeme,
zda chceme milovat či nikoli.

Jazyky Lásky

1. Pohár lásky – Pozornost

 

            2.  Pohár lásky – Slova ujištění

 

                 3.  Pohár lásky – Skutky, činy

 

                      4. Pohár lásky – Dárky

 

                            5. Pohár lásky – Doteky

                                                                                                                                    Jak poznám jazyk lásky

 

                           Sex a pohár lásky

 

        Děti a pohár lásky