Sex a jazyky lásky

 

To, že muži touží po sexu, neznamená, že jejich jazyk lásky je fyzický kontakt – dotyk. Touha po sexuálním styku je u nich přirozená. Tuto touhu způsobuje zvýšený objem spermatických buněk a semenné tekutiny v semenných žlázách, Když jsou tyto žlázy plné, dostaví se chuť na sex – jsou často plnésex – a muži potřebují fyzické napětí uvolnit.

Pokud muž v jiných situacích netouží po doteku – drbání na zádech, ve vlasech, masáž, objetí, chycení za ruku – pak jeho jazykem není dotyk.  Sex je pro muže důležitý, ale sám o sobě nebude k naplnění poháru lásky stačit. Žena se musí najít jeho jazyk lásky.

Sexuální touha u žen je založena na emocích. V těle žen se neodehrává žádný fyzický proces, proto žena nemá takovou touhu po sexuálním styku. V zamilovanosti se to může zdát, protože je žena více schopna častějšího milování, ale to je jen proto, že má velmi otevřené srdce plné lásky a nových věcí. Po pár dnech (měsících) se vše uklidní. Když bude žena cítit, že je milována, že muž po ní touží, váží si jí, naslouchá jí a má k ní úctu, její touha po intimním splynutí bude větší než u žen, které mají svůj pohár lásky skoro prázdný.

Sexuální touha a touha být milován, jsou rozdílné věci.

Pokud partneři najdou vzájemné jazyky lásky a budou mít poháry lásky plné, bude i jejich intimní sexuální život spokojen.

Mnoho problémů v sexu nesouvisí s technikou sexu, ale s emocionálním naplněním nebo prázdnotou.

Jazyky Lásky

1.  Pohár lásky – Pozornost

 

            2.  Pohár  lásky – Slova ujištění

 

                 3.  Pohár lásky – Skutky, činy

 

                      4.  Pohár lásky – Dárky

 

                            5. Pohár lásky – Doteky

        Plný pohár lásky

 

                                       Jak poznám jazyk lásky

 

                    Děti a jazyky lásky