Co mohu dnes udělat pro šťastnější rodinu?

Měla by to být jedna z nejdůležitějších otázek dne. Ptáte se proč?


Odpověď je jednoduchá: „Protože domácí atmosféra podporuje úspěch ve všem, co děláme.“ Rodina – žena, muž a děti – je tou nejdůležitější věcí na světě.
Nikdy nezanedbávejte svou rodinu a vždy pro ni udělejte něco neobvyklého. Nemusí to být drahé, ale hlavní je to, že jí dáváte svou pozornost. Je vítáno vše, z čeho je patrné, že rodina je pro vás velmi důležitá.

Mnoho lidí je v dnešní době hodně vytížených pracovními záležitostmi, že je pro ně velmi náročné najít čas pro rodinu. Plánujte si čas pro rodinu, tak jak plánujete pracovní čas. Napište si jej a dodržujte.

pro šťastnější rodinuMnoho mužů si myslí, že jejich žena chce s nimi stále trávit svůj čas. Ne ne, to není pravda. To by se asi i žena zbláznila. Když žena hovoří o tom, že chce být s mužem, znamená to, že s ním chce plně trávit čas. Může to být hodina denně, ale s plnou přítomností. Týká se to i opačně, kdy žena je velmi zaměstnána a muž potřebuje její přítomnost.

Plán od muže, který si uvědomil, jak vzácný a naplňující je čas strávený s rodinou.
– jsem doma v 18h, navečeřím se a odcházím se věnovat plně svým dětem 1h – hraju si s nimi, čtu jim, odpovídám na otázky, kreslím si, dělám s nimi to, co chtějí, pak sednu k práci a ve 22h končím a věnuji se své ženě – sdílím s ní. Tato chvíle je krásným zakončením dne. Jeden den v týdnu věnuji celý své rodině – výlety…Tato pozornost dětem i ženě, naplňuje i vás.

Malý příklad z jiného soudku

Každý člověk touží být bohatý. Peníze dávají pocit zabezpečení, pomáhají nám plnit své sny a cíle. Duchovní kazatel Russel  H. Conwell, kázal lidem: „Peníze tisknou naše bible, staví naše kostely, umožňují vyslat misionáře do dálek a peníze platí naše kazatele.“
Chudý člověk trpí pocitem viny nebo nedostatečnosti. Chová se jako malý chlapec nebo dívka, kteří si myslí, že ve škole nemohou být vyznamenáni a proto tvrdí, že netouží po dobrých známkách.
Peníze můžeme sklízet, jen když zasadíme semeno, které je plodí. Toto semeno se nazývá SLUŽBA DRUHÝM. K blahobytu vede cesta jménem – „Především sloužit.“

Když přijdete do restaurace a jste nadmíru spokojeni, zapamatujte si jí a vždy jí navštívíte. Proč? Protože personál slouží vám a jste spokojeni.

Jistě jste již pochopili, co to má společného se vztahem.

kurzy pro páry

Mnohé. Vztah je služba druhým. A vše, co děláme s láskou k druhým, nás naplňuje. Když dáme lásku, vrátí se nám láska. Když dáme pozornost, vrátí se nám pozornost. A tak dál. Dávejte více, než je očekáváno. O finančním zabezpečení se snad zmiňovat nemusím.

Snažte se být laskaví

Chopte se iniciativy

Nečekejte od nikoho dokonalost

Hledejte u každého chvályhodné vlastnosti

Buďte vždy zdvořilí

Buďte trpěliví – zvláště pak u dětí

Obdarovávejte se – úsměvem, pohlazením, kytičkou, obejmutím, nasloucháním…

Kupte květinu, čokoládu, bonbony, víno jen tak

Sdílejte s dětmi , ženou  i mužem čas v plnosti a pozornosti

Každé ráno popřemýšlejte, jak dnes obohatíte váš vztah s rodinou.

Nedávejte vinu druhým za váš nezdar. Způsob vašeho myšlení po nezdaru určuje, jak dlouho budete čekat na příští úspěch.

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..