Děti a jazyky Lásky

děti a jazyky lásky

Dítě miluje všechny jazyky lásky a dokonale je zná.

  1. Fyzický kontakt – rádo se mazlí, dotýká se vás, chce na klín
  2. Pozornost – „Tati, pocem honem, dívej…“. Rádo hned vše ukazuje a miluje vaší pozornost i při čtení knížky a povídání si.
  3. Přijímání dárků – často obdarovává všechny kolem sebe – luční kytičkou, kamínkem, pastelkou, malbou, oříškem – čímkoli, co najde.
  4. Skutky, služby – dítě chce pomáhat – u vaření, pečení, tahá vysavač, odnese košilku do prádelního koše, vezme nějakou hadérku a utírá prach. Sice my dospělí někdy šílíme.
  5. Slova ujištění – „Mami, ty ši ale pekna.“
    A dítě potřebuje slyšet vaše slova – jsi moc šikovná – plno nádobí ještě umyjete znovu,  povedlo se ti opravit autíčko, super – pár šroubků zbylo.  Moc pěkně jsi uklidil – zmuchlané věci ve skříni.

láska, partnerstvíDítě je tak bezprostřední a milující, vždy chce udělat radost. Protože samo radost cítí.  Dítě ještě moc neuvažuje a bude dělat a říkat věci, které přirozeně uspokojí jeho vlastní potřeby.

Když dětem věnujete mnoho svého času, trpělivosti a jazyky lásky vyrostou z nich úžasné dospělé bytosti – budou zdraví a silní jak fyzicky tak citově.

Pokud však strádají, můžou mít problémy s chováním k rodičům, kteří jim nevychází vstříc. Projevují hněv, zlost, neposlušnost a začnou hledat lásku jinde. Když ani tam nepochodí, jejich zloba roste a láska se stává destruktivní.

Vím, že mnozí rodiče své děti milují. Jsem také přesvědčena, že mnoho z nás ve snaze projevit lásku správným způsobem selhali a mnoho dětí pak žijí s prázdným citovým pohárem lásky. Vím také, že většina narušeného chování u dospívajících  je právě díky tomu, že mají vyprahlý svůj citový pohár lásky.

Nikdy není pozdě tento pohár lásky plnit a naplnit až po samý okraj. Když členové rodiny začnou vzájemně mluvit svými primárními jazyky lásky, vztahy a atmosféra v rodině se začne měnit k lepšímu. Nezapomeňte mít trpělivost.

Proč dítě utíká z domu?

Děti a jazyk lásky

Rodiče se starají jak mohou, dají dítěti stravu, střechu nad hlavou, materiální věci – telefon, noťas, počítač, oblečení. A přesto dítě uteče. Cítí se prázdné, nenaplněné láskou, kterou potřebuje se svému růstu. Lásku, která z něj tvoří silnou lidskou bytost. Rodiče se nenaučili mluvit jazykem lásky dítěte.  Věřím, že rodiče upřímně milují své dítě, ale upřímnost nestačí.

Koupí dítěti nové kolo, ale s kým bude jezdit, když otec nemá čas? Platí mi kroužek práci s hlínou, ale komu ukážu své výtvory a s kým mohu sdílet, když maminka nemá čas?

Mluvte jeho jazykem lásky a naplňte pohár.

Poháry lásky dětí.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..