Důvěrnost partnerství

kouzlo splněných přáníKdyž jste s někým velmi rádi, chcete si tyto chvíle užívat víc a víc. Když se vám důvěrnost líbí, chcete si jí užívat víc a víc.

Důvěrnost je oddanost jednoho srdce druhému srdci. Jedná se o tichou oddanost, z očí do očí, od srdce k srdci, od jedné bytosti ke druhé. Tato oddanost se musí pochopit, ne vyslovit.

Intimita s jednou ženou nebo mužem je lepší než několik povrchních vztahů. Láska není sezonní květina, trvá jí roky než vyroste. Než přesáhne biologii a začne mít v sobě něco duchovního. Láska je síla duchovní.

Mít několik žen nebo mužů je jen povrchní, je to zábavné, ale nepomůže nám to vnitřnímu růstu. Trvalý vztah s jedním partnerem, v němž se víc a víc poznáváme, je velmi prospěšný.

doteky

 Proč je potřeba pochopit jednu ženu, jednoho muže?

Protože každý muž má v sobě kus ženy, a každá žena má v sobě kus muže. Jediný, nejlepší, nejpřirozenější způsob jak to pochopit, je navázat hluboký intimní vztah.

Když jste muž, buďte v intimním vztahu s jednou ženou. Ať roste důvěra a překážky nechť se rozplynou. Přibližte se jeden druhému co nejvíc. Dejte možnost nahlédnout do ženy a žena do muže. Buďte k sobě upřímní a otevření.

Pokud máte několik vztahů, budete nuceni lhát a všechny ty ženy vás prokouknou. Nemůžete navázat intimní, důvěrný vztah s ženou, pokud máte ještě jednu v záloze.

Ženu je velmi těžké, takřka nemožné podvést, žije intuitivně. Muže je lehké podvádět, ten žije intelektem. Nedokážete se ženě podívat do očí, bojíte se, že vám čte myšlenky.

Pokud má muž několik vztahů, nedokáže proniknout hluboko do ženské psychiky, a to jediné potřebuje, aby poznal svou vlastní vnitřní ženskou část.

Vztah se stává zrcadlem.

Žena se do muže začne dívat a nalézá svou mužskou stránku. Muž svou ženskou stránku.

Když najdete svůj opačný pól, stáváte se celiství. Když už vnitřní muž a vnitřní žena spolu splývají, jsou jedním celkem, pak jste jedincem. Pan Jung to nazval proces individualizace.

Jděte a hledejte nové způsoby, jak se navzájem milovat, jak být spolu. Každý člověk je tak tajemný, nepochopitelný, nekonečný. Je tajemstvím.
Nelze říci: “Já ji znám, já ho znám“. Můžeme říci: “Ze všech sil jsem se snažil/a, ale tajemství zůstává tajemstvím.“

Čím víc o tom druhém víte, tím je záhadnější a láska se stává věčným dobrodružstvím. Najděte v druhém skutečnou bytost. Nikoho neberte jako samozřejmost. Lidská bytost je záhada, láska je záhada, život je záhada.

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..