Jak probíhá vaginální mapování

Vaginální mapování …proč, co mohu očekávat?

Není to nějaké osahávání intimních míst nebo chtěné vzrušování ženy. Vaginální mapování opravdu MAPUJE A ZAZNAMENÁVÁ CITLIVOST VAGINÁLNÍ TKÁNĚ. Mapuje se okolí pochvy, pochva, hráz a okolí zadečku, ale také se dotýkáme celého těla.

masáž joni, ženy mají přednost

Vaginální mapování
Návrat k vlastním prožitkům

         Pomáhá při…..

 • Bolestivé menstruaci
 • Snížené citlivosti a tím související prožitky při sexu
 • Snížené touze na milování
 • Odbourává stud z vlastního doteku
 • U nedosahování orgasmu
 • Navrací sexuální život
 • Při problémech v klimakteriu
 • Dosahování orgasmu a ženské ejakulaci
 • Problémech v intimním vztahu
 • Říci si o své potřeby a touhy
 • Nalezení vlastních prožitků a ukotvení ve svém nitru

Fyzická zranění

Tyto místa bývají často bolestivá díky různým zranění – gynekologická vyšetření, chirurgické zákroky, které zanechají jizvy,  nástřihy nebo natržení při porodu,vynucený sex bez dostatečné přípravy, nešetrné zavádění tamponů, znásilnění…

Psychická, emoční zranění

Hrubé zacházení, ponižování, nebo urážky týkající se intimity nebo vzhledu, vydírání ze strany muže v podobě výčitek, když žena nemá chuť na sex každý den, vynucování sexu, nepříjemná zkušenost při ztrátě panenství, zneužívání, znásilnění, nevěra a také milování  s mužem, který trpí předčasnou ejakulací.vaginální mapování

V obou případech se vagína uzavírá a znecitliví, říká se také, že si vytvoří „obrnění“ a tím se brání další možné bolesti. Vagína se uzavírá tak jako se uzavírá srdce, pokud je žena zraněna na úrovni citů.

Jak probíhá vaginální mapování?

Žena, která přijde na terapii, si sama rozhoduje podle svých pocitů a nálad, kam až chce zajít, určuje tempo a to, co se může či nikoli. Při rozhovoru společně zjistíme, jak žena vnímá sebe – své tělo, ženství, svou sexualitu a nakolik je jí otevřená. Jak vnímá muže, co jí v intimnostech chybí, jaké má sny a představy. Nepitváme se v minulosti, ale zaměřujeme se na to, co je teď, jak by žena chtěla prožívat milování, tak ať je plně spokojena.

DSC_0393Důvěra

Je velmi potřebná k tomu, aby se žena mohla uvolnit a být otevřená ke svému prožívání. Proto se musí cítit bezpečně, příjemně a v klidu.

Vytvořit záměr

Je velmi důležité vytvořit záměr při každém sezení sexuologické práce s tělem. Cíl, ke kterému chce žena dojít na každém sezení a všech setkání dohromady. Na konci každého setkání zjistíme, jestli jsme se k záměru dostali, nebo kolik nám chybí k jeho naplnění. Mít cíl našich snů a přání nás motivuje, povzbuzuje a dodává sílu jít dál. Když něčemu věnujeme pozornost, to také sílí a posouvá nás to k našim snům. Minulost změnit nemůžeme, ale svou budoucnost ano.

Záměrem ženy může být:

Uvědomění si, jaká chci být žena a co vše pro to musím udělat?

Co vše potřebuji a co toužím cítit při milování?

Jaký má být můj naplněný milostný život?

Co vše potřebuji ke šťastnému životu?

 

S čím se pracuje

DSC_7192Dech, dotyk, zvuk a pohyb.
Tyto nástroje nám pomáhají udržet pozornost v těle. Dechové techniky pomohou zastavit myšlenky a vnímat své tělo. U vaginálního mapování potřebujeme svou pozornost převést do oblasti ženství. Pohyb zvyšuje aktivitu srdce a probouzí citlivost. Zvuk umocňuje dech a uvolňuje vnitřní napětí a dotyk pomáhá zaměřit pozornost na dotýkané místo.

Mapování probíhá

Žena leží přikrytá na upraveném masážním lůžku a po celou dobu terapie je aktivní. Po celou dobu se musí cítit příjemně a bezpečně. Uvědomuje si sama sebe a dává pozornost svému tělu k probuzení vlastního prožívání.

Pozornost svému tělu

 Pomocí hlubokého klidného dechu a vědomé pozornosti se naladí na své tělo. Vnímá své pocity, své emoce, svůj aktuální stav těla i mysli. Pokud má žena problém dostat se do uvolnění a vnímání těla, může terapeut nabídnout jemnou masáž chodidel, uvolnění svalů příjemným tlakem nebe jen položit ruku na místo, kde si žena sama určí, že cítí napětí nebo strach. Tím, že se terapeut ženy ptá:“ mohu vám nabídnout ještě jednu deku? Cítíte se dobře? Co mohu udělat pro to, abyste se cítila dobře? Komunikací se učí žena naplňovat si své potřeby a říkat si o ně.

                                 „Pozornost je velmi důležitá“
Myšlenky ženy jsou často na mnoha místech najednou. Aby mohla sama sebe vnímat, musí být přítomná – tady a teď. Slýcháváme také označení být ukotvena ve svém středu, být v sobě. K přítomnosti ji v tomto čase pomáhá dech, dotyk a jemný pohyb. Tím, že se naučí být v přítomnosti, tady a teď je také velmi podstatné při milování, aby cítila své tělo a pocity. Tím může partnera upozornit, co ji není příjemné a naopak co jí těší.

Vaginální mapování je citlivý postup,

 který vede k znovunavrácení citlivosti vaginální tkáně a celého těla, uvolňuje z paměti buněk traumata, a tím dochází k léčení.
K masáži se používá ricinový olej. Terapeut se velmi pomalu a vědomě dotýká jednotlivých bodů vaginálních stěn. Tento dotek umožňuje odplavit z tkáně nahromaděnou bolest (fyzickou i psychickou), která při milostném styku způsobuje necitlivost a často i celou škálu nepříjemných emocí. Nepříjemné prožitky se postupně odplavují z těla, za jemného vedení terapeuta. Takto lze vyčistit často i dávno zapomenuté vzpomínky a situace, které nás zranily již dříve, ovšem zůstaly uložené hluboko v těle. Během masáže je žena vlídnými slovy pobízená k tomu, aby se pokusila vyjádřit pocity, které se objevují v místě doteku. Pro zdárný průběh terapie je důležité, aby žena nalezla skutečné pocity. Tímto společným postupem se probouzí paměť a moudrost jejího těla a uvolňuje se to, co je v těle „uzavřené“. Možná  prožitky tak bolestivé, že bylo lepší je nevnímat. Možná si zakázala něco cítit a procítit, protože se to v danou chvíli nehodilo. Jenže tím, že pocity potlačíme, nezmizí, zůstávají nevyjádřené, uložené uvnitř a vytváří všudypřítomnou hladinu stresu a napětí.

Můžu si pomoci sama?

Vaginální mapování může provádět vyškolený odborník  v profesionálních masážních studiích. Do určité míry může žena po absolvování terapie provádět mapování také sama na sobě, i když s podporou druhé osoby je efekt mnohonásobně hlubší.
Ženy se také ptají, zda může být přítomen partner. Ano, může být přítomen a také se může naučit techniku, kterou pak pomáhá ženě v soukromí domova. Pokud se partneři mapování naučí, mohou jej provádět kdykoli. Skoro každý den jsme vystavování nějakému stresu, který může zanechat na těle i v oblasti intimních míst určité zranění. Jistě znáte, že když máte rýmu, je vám to nepříjemné a čím dříve se rýmy zbavíte, tím lépe se cítíte. Čím rychleji se žena zbaví nepříjemných pocitů a bolesti, tím rychleji bude živější, spokojenější, otevřenější a tím více si bude užívat své sexuality.

Kolik je třeba návštěv?

Nelze odpovědět jednoznačně. Vždy je vše individuální. Záleží na vnitřním zranění každé ženy. Kolik toho prožila, co vše ji tíží a ubírá sil. Pokud žena prožívá několik let vnitřní smutek (a každá ho známe, někdy si jej nepřiznáme), bylo by pošetilé myslet si, že jedna návštěva stačí. I když, i zázraky se dějí.

 

 

 

 

 

 

 

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..