Když nás partner opustí

Jak milovat, když mě partner opustil?

 

Cítíme se zrazeni, opuštění, nepotřební, ztratili jsme důvěru v sebe i druhé, chce se nám plakat, křičet, odsuzujeme, nenávidíme, život přestává existovat a ptáme se proč.
Vždyť jsme se starali a dělali vše, jak nejlépe jsme uměli.

Mnozí známe ty pocity křivdy. Pláč nás provází na každém kroku. Vztek drásá vlastní nitro. Nenávist bodá do srdce, znovu a znovu. Jsme roztrháni na kusy. Nechce se nám žít a utápíme se v temnotě. Radost zavřela své dveře.

Těžko je radit, když jsme hluší a slepí ke všemu. Nechceme nějaké chytráky, kteří budou do nás „hustit“ moudrost, my jí v této chvíli nevidíme a nechceme, nemáme sílu, život ztratil smysl.

Vím jaké to je, jak se člověk cítí a co prožívá a přesto vám chci něco říci, tedy napsat. Čtěte tyto následující řádky, až budete v tichu a klidu, až budete připraveni. V době temna, které máte ve svém srdci, můžete lehce přehlédnout to, co vám toužím sdělit.

Rozhodnutí

Každý se rozhoduje, zda chce prožít život ve smutku a nenávisti nebo najde ztracený úsměv a radost s důvěrou.

První  věcí, kterou musíme udělat po otření těch největších slz a smutku, je rozhodnout se, že již nechci truchlit.

Druhou  věcí  je přijetí toho, že v životě potkáváme lidi, kteří s námi stráví více či méně času po krátkou či dlouhou dobu. Vzájemně si předáme to, co je třeba  a každý jdeme vlastní cestou.

Třetí věcí je to, že pokud nás již někdo nemiluje, proč s ním ztrácet čas. Ve chvíli smutku to tak nevidíme, ale je třeba si to uvědomit a zeptat se sami sebe: „Proč chci mít u sebe člověka, který se mnou nechce trávit čas? Stojí mi vlastně za to trápit se a plakat? Chci si lásku vynucovat nebo toužím po člověku, který ocení to, kdo a čím jsem? Zasloužím si mít po svém boku partnera, který mne bude milovat, podporovat a oceňovat – a věřte, že si to zasloužíte.

Čtvrtou věcí je to, že můžeme dělat vše, po čem toužíme a čeho jsme se dříve vzdali. Jsme volní a můžeme si užívat  sami sebe.

„Kdykoliv, když ti něco připadá špatné, nalezneš i něco dobrého. Zjistíš, že to patří na Tvou životní cestu, že to v životě potřebuješ ke svému růstu“.

růst

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..