Když partner podvádí

„Před 14 dny jsem se dozvěděla, že mě partner podvádí. Měla jsem tušení a kamarád mi jej potvrdil. Když jsem se ptala manžela, zapřel mi to.  Nevím, co dělat. Mám odejít nebo dělat, že se nic neděje a počkat, až ho to přejde? Říká se, že muži kolem 50 let chytají druhou mízu, že je to v pořádku. Žena má čekat, až ho to přejde.“

Milá Aničko, co ho má přejít? Bolest břicha či průjem, to ano, to počkejte.
Až ho přejde nevěra? Až ho přejde to, že si nevážil vašich citů, že na vás nebral ohledy, že je morálně slabý, sobecký, nemá dostatek slušnosti, že lže a zranil vaši lásku?
Uvědomte si, že neporušil jen slib, který vám dal, ale dělá z vás hloupou, tím že zapírá. Nemá odvahu a důstojnost na to, aby vám řekl pravdu. Jste pro něj NIC. Ještě chcete čekat?

Místo slov: „Mám počkat, až ho to přejde“, si odpovězte na tyto otázky:

  • Stojí mi tento muž za bolest, kterou mi způsobuje?“
  • „Proč chci zůstat s mužem, kterému na mě nezáleží ani tak dalece, že by mi řekl pravdu?“

Nevěra nepřijde jen tak. Je signálem toho, že ve vztahu něco neklape, a to už dlouho před tím, než k ní dojde. Možná jste si něčeho všimla, ale nic jste neudělala. Možná jste si všimnout nechtěla. Možná vztah skončil už dávno, jen si to nechcete připustit.
Mnoho žen se instinktivně snaží vztah zachránit, bez ohledu na to, jak se k nim muž chová, jen proto, že se bojí opuštěnosti. Strach ze ztráty potlačuje strach z ponížení.

Zeptejte se sama sebe: „Stojí naše manželství, takové, jaké je teď (ne, jaké jste si vysnili), za záchranu?“

Nic se neděje, vždyť muži chytají druhou mízu.?!

Toto si vymysleli muži na svou obhajobu. Oni chytají i třetí a čtvrtou…… mízu, pokud s ženou nechtějí být.
Jestli si muž chce něco dokazovat, pak ať si koupí boxovací pytel nebo chodí do posilovny či se učí novým dovednostem.  Hlavně ať je upřímný ke své ženě.
Chcete udržet rodinu, to chápu, ale za jakou cenu? Budete s ním žít se zlomeným srdcem pod jednou střechou. Před známými se budete tvářit, že se nic neděje – myslíte si, že si nevšimnou? Děti máte za hloupé, protože si myslíte, že vidí otce doma, tak je všechno v pořádku.

Já osobně si takto nepředstavuji pěkný vztah.To, co píšete, pro mě znamená – sebeklam, popírání a odmítání pravdy.

Zkusit to znovu

Když se partner k nevěře přizná (takové staré způsoby „zapírat, zapírat“, jsou jen pro zbabělce) a žádá o novou šanci, pak to nebude vůbec jednoduché. Budete potřebovat hodně trpělivosti a změn. Pravidla, která jsou níže, musíte všechny splnit. Nesmíte se nechat vlákat do starého vztahu, jen proto, že vás manžel (manželka) prosí.

Chcete-li opravdu vztah napravit, pak musíte být důslední. Uzdravit všechny rány, dívat se reálně na celou věc, a hlavně se k sobě chovat s takovou láskou, jakou si přejete od partnera.
Jestli-že polevíte, pak změna nepřijde a budete se trápit ještě více. Nepochopení vás bude vnitřně užírat a vaše sebeláska a sebeúcta bude klesat.

Co udělat, když jste podvedeni?

Týká se obou pohlaví.

Jestli si chcete Aničko vážit sebe sama a být dobrou matkou dětem, pak je potřeba několika věcí, které povedou ke změnám.

  1. Okamžitě požádat manžela, aby opustil dům, byt. Bez diskuzí a vysvětlování. Lže vám a podvádí, proto nemá právo žít s vámi pod jednou střechou. Možný šok z vašeho rozhodnutí v něm vyvolá přemýšlení. Možná se přizná a bude prosit o odpuštění. Pak zvažte, zda mu dáte druhou možnost. Jestliže ano, pak musíte udělat další kroky.
    (Jestliže je dům jeho a bude trvat na tom, že je jeho, pak jej opusťte vy. Okamžitě se musíte fyzicky rozdělit.)
  2. Okamžitě ukončit jakýkoli styk s milenkou (milencem). Pokud chce druhou šanci. Jestliže to poruší, pak není nad čím váhat – konec. Proč budete s tím, kdo vás nemiluje?
  3. Ten, který podvedl musí jít na terapii zjistit, proč se to stalo. Co ho vedlo k tomu být nevěrný. Mohou tu být příčiny z dětství nebo v manželství.
  4. Vy, jako podvedená musíte jít také na terapii. Přijít na to, proč jste neviděla signály, které vedli k nevěře, a proto abyste se vyrovnala s pocity, zklamání, zrady, ponížení, zlosti, které vás provází. Také pro to, abyste začala vnímat váš vztah takový jaký je, reálně.
  5. Když takto oba učiníte a díváte se nyní na vztah jinýma očima a myslíte si, že dokážete vztah napravit, pak běžte na terapii společně. Dozvíte se, jestli partner něco mění a jestli chápe proč byl nevěrný a zda touží vztah obnovit.
  6. Když po společné terapii zjistíte, že chcete vztah znovu, obnovte jej. Úplně OD ZAČÁTKU. Uvědomte si, že starý vztah se zbortil a nemůžete pokračovat tam, kde jste skončili. Oba žijte dále odděleně, choďte na rande a znovu se poznávejte. Každý z vás má jistě nová pravidla, tak podle nich postupujte. Máte nové cíle a návody pro to, jak vytvořit zdravou intimitu a komunikaci.

Hodně práce na sobě, trpělivosti, pláče a smutku provází pár, kterým nevěra narušila soužití. Mnohé jde napravit a začít znovu. Je potřeba dvojnásobné energie.

 

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..