Limbický otisk - více 

 

Ať si to uvědomujeme nebo ne, náš život řídí nastavení našich myšlenek, prožitků, pocitů a emocí.

Mysl, tělo, srdce.

První pocity a prožitky máme již v prenatální období. Jsme úzce spjati s naší maminkou a cítíme všechny její bolesti, radosti, starosti, pocity štěstí, úzkosti….Vnímáme, jestli jsme očekávání, jestli jsme milování.Jestli se na náš příchod maminka s tatínkem těší.
V období, kdy přicházíme na svět, při porodu, prožíváme svůj vlastní pocit. „ Jejda, co se to děje, kde to jsem? Mami, kde jsi? Aha tady, teď se cítím v bezpečí, ležím na maminčině bříšku a prsou, které tak dobře znám. Je tady teploučko a cítím mnoho lásky z jejího těla a hlasu“. Nebo – „Kam mě to nesou, to tady neznám, kolik je tady neznámých lidí, co to se mnou dělají. Chci k mamince“.

"Ach jo"

Cítíme strach, bezmoc, ne-úctu a ne-lásku, beznaděj, opuštěnost, zoufalství. Je to jeden z největších otisků (Limbický otisk), jeden z největších programů, který si uložíme hluboko ve svém těle a paměti. Ten pak řídí naše chování a reakce ve všech životních situacích. Každé rozhodování, každý nápad, každý projekt vychází z našeho záznamu, z Limbického otisku. První roky našeho života zaznamenáváme nové a nové emoce a prožitky. Ty se přidávají k Limbickému otisku. A pohár se plní bolestí, strachem, neúctou k sobě samému. Stále dokola děláme ty samé chyby a ptáme se proč. Proč se nemohu poučit? Proč stále potkávám velmi podobné partnery? Proč nemám šťastný vztah? Proč nemám práci, která mě naplňuje? Proč děti zlobí? Proč, proč, proč? V limbickém otisku může být také ukryta příčina mnoha nemocí, např: alergie, astma,atopický ekzém aj. Limbický otisk je velmi silné naprogramování, které nás vrací stále k tomu, co jsme si otiskly jako – „lásku“.

Co můžeš udělat

Pokud vnímáš, že tvůj limbický otisk není ideální, můžeš jej změnit. Nemůžeš s ním bojovat, on je a řídí tvůj život.To je fakt. Můžeš jej ale změnit. Změnit tak, jak si přeješ ty sám/a. Tím převezmeš zodpovědnost za svůj život a připravíš kvalitní a krásný život svým dětem, narozeným i nenarozeným. Když se plně ponoříš do práce na vlastním limbickém otisku a uvidíš všechny souvislosti, dostaneš dokonalý směr a velkou schopnost poznat, co je pro tebe, tvé děti, tvou rodinu a přátelé to nejlepší.


Představ si, jak dobře se budeš cítit, když změníš svůj prvotní zážitek.

Zážitek ze semináře je také základem pevného rozhodnutí změnit svůj život do krásy. Umožnit  i svým dětem narodit se v láskyplném a respektujícím prostředí, vytvořit jim pozitivní limbický otisk hned od začátku, aby mohly kráčet životem silní a bez emočních jizev.