Život a smrt

Smrt - tajuplné slovo, které v mnoha lidech vyvolává nepříjemné pocity. Smrt patří k životu a přesto se o ní velmi málo mluví - jak se na ní připravit, co potřebujeme k tomu, abychom opustili tento svět s radostí, co se děje po smrti (moudrost tibetských mnichů), jak pomoci svým blízkým v posledních dnech, jak připravit rituál odchodu.  O tom všem si budeme povídat a na konci si půjdete pomocí šamanské cesty uctít a popovídat si s  "Paní Smrt".

Kdy:

27. 11. 2017

Kde:

Čas:

od 14 - 19 hod.

Cena:

50,- Kč/os.

Začnu malým příběhem

Přišla ke mně kamarádka na masáž. Chvíli jsme si povídali o všedních věcech. Pak jsme přešli k nevšedním věcem. Danuška mi řekla, že má poslední dobou zvláštní sny.

„Ajko, zdá se mi, že jsem v nemocnici, leží tam manžel. Sedím u jeho postele a dávám mu poslední pusu. Vím, že je poslední. Nevím, co si mám o tom myslet. Kdysi mi kartářka řekla, že brzo manžel zemře.“
Měla oči zalité slzami i když je skrývala. Je to pochopitelné, smrt je zvláštní přítelkyně.

Odpověděla jsem ji:
„Danuško, smrt k životu patří a máš velkou příležitost si s ní popovídat. Příležitost přijmout jí do svého života. To se nestává všem. Tím, že jsi mi řekla svůj opakovaný sen, jsi už udělala první krok. Když se člověk připraví a přijme ji, je smrt klidná pro všechny. To, že člověk odchází z tohoto světa, neznamená, že umírá. Jen opouští fyzické tělo, ale duše žije dál a může znovu přijít na tento svět. Je třeba se teď ptát na smrt, jak se chovat když přichází k tobě nebo ke tvým blízkým. Nemusí se sen dotýkat přímo tvého muže, ale může být někde blízko. Život a smrt jsou jedna mince, která má dvě strany."

Povídali jsme si dál, co dělat když přichází první bardo, co se děje, když duše opustí tělo – druhé bardo, pak následuje 3 a 4 bardo.
Pozorně naslouchala a pak mi řekla, krásná slova: “Tady se doví člověk tolik informací, víš toho hodně. Je to lepší než nějaké tlachání, jak se máš, co děláš…“.

Odpověděla jsem: „Moc toho nevím, jen to co cítím, když přemýšlím o Smrti a co vím od tibeckých moudrých mnichů. Jejich moudrost se mi líbí a je srozumitelná. A děkuji ti.“

Po tomto rozhovoru jsem odešli na masérnu.
Odcházela beze slov.

"Podívat se na smrt, přijmout ji jako součást života, vědět co se děje, když opustíme tento svět a jak k ní přistupovat pro sebe i pro bližní. Jaký rituál provést a jak se s úctou rozloučit je velmi uklidňující pocit, který dává člověku svobodu."

Pokud máš sílu a chceš se dovědět více, tak tě velmi ráda přivítám na semináři o „Paní Smrti.“

Dotýká se mě to? Ptáš se, tak si odpověz na otázky:

  • Jak vnímám smrt, přijímám ji?
  • Dokážu vnímat život i smrt jako jedno?
  • Vím, jak se chovat, když smrt přijde ke mně nebo k mým blízkým?
  • Co se děje po smrti?
  • Dá se na smrt připravit?
  • Chystá se někdo v mém okolí na odchod?
  • Mohu mu pomoci s důstojným odchodem?

Co s sebou?
Pohodlné starší oblečení, budeme u ohně, tužku a papír. Kdo je zimomřivý teplé oblečení a hlavně náladu něco pochopit a něco předat. Horké čaje a nějaká mňamka bude, a dřevo na oheň také. Pokud nemáte hlídání dětí, nevadí, můžete je vzít s sebou. Děti bychom neměli vynechávat ani v tomto tématu.

Kdo tě kurzem provede?

Má maličkost. Průvodkyní ti je Adriána Kučková, která se aktivně věnuje celostním smyslným senzuálním masážím, vlastním osobním rozvojem prochází od roku 2006 a do tajů partnerských vztahů vešla v roce 2010. Je ženou (ve všech podobách), matkou, kamarádkou, přítelkyní, podnikatelkou a zajímá ji vše, co obohacuje její život - práce s tělem, myslí a duší, prohloubení intimity, pochopení lásky, cesta ke spokojenému partnerství nejen s přítelem, ale také s dětmi, rodinou, přáteli ...Věnuje se také šamanskému učení, práci s energiemi, věří své intuici a síle ženství. Vše, co ví, ti ráda předá, co neví, to ti zjistí. Ona vlastně musí , naplňuje svou karmu, jak ráda říká.

Má s sebou také pomocníky.

Kdo mě inspiruje