3 podoby lásky v dnešním světě

láska - ženy jí znajíŽeny jí znají a muži se jí učí. Ženy jí mají dávat a muži přijímat, tak, aby věčný koloběh Života vytvářel nekonečnost krásy a úcty. Plamen „Láska“ nikdy neuhasne. Říká se, že sídlí v našem těle, v malém prostoru, který váží cca 300 gramů – v srdci. Takové malinké nic v tom velkém světě a tak mnoho dokáže v sobě uschovat – nekonečnou lásku. Lásku, která nemá konce, která se stále dere ven. Tu, kterou nejde vzít do rukou, nelze jí spatřit a nelze jí vyslovit. Jen jí cítíme a nenacházíme slova, kterými lze opravdu vyjádřit, jen se o to pokoušíme. Láska ani nepotřebuje slova. Cítíme jí v tom nejhlubším tichu a ticho nelze vyjádřit slovy.  Můžeme říci jen – já vím, cítím.

Láska je křehká. Druhý jí může protnout šípem zlosti, může nám srdce rozetnout na mnoho kousků, zasadit rány zrady, nedůvěry a zklamání. Můžeme druhým sami dovolit, aby naše srdce roztříštili a zlomili, ale vždy nám zůstane kousek, ve kterém je ukryto mnoho lásky. A když se probudíme ze slz, sebeobviňování a sebebičování, zjistíme, že stále tam někde hluboko uvnitř je láska schovaná a jen čeká, až bude moci vyjít ven a rozkvést v ten nejkrásnější květ světa.

Láska k sobě i druhým přijde, jen tehdy, když dospějeme, když jsme zralí. Když už víme, že láska není potřeba, ale dávání. Láska umí říci také ano i ne. Také jsem někde zaslechla, že láska je jen pro někoho, že je jí málo. Och, nevěřte tomu. Lásky je nekonečno. Jen záleží na každém z nás, kolik lásky touží dávat a tím také přijímat. To, co dáváme, to se nám vrací. Co si přejeme, toho se nám dostane.

přání

Jako lidé slovně vyjadřujeme lásku několika způsoby – pokud, protože, miluji. Není to proto, že chceme, ale proto, že jsme tak naučeni. Od malička slýcháváme vyjádření lásky prvními dvěma způsoby. Ten třetí způsob je velmi výjimečný, ale úžasné je, že se jej již mnozí učíme poznávat a prožívat.

Láska vyjádřena „pokud, protože“ je v jádru láskou závislosti. Závislost je otroctví. „Pokud budeš hodný, budeme tě mít rádi“ – a každý se bude snažit být hodný, protože každý touží být milován. Toto otroctví jednou začneme nenávidět a budeme se chtít vymanit. Jak? Možná zlobou či nenávistí k jiným a k sobě. Nikdo nechce žít v otroctví, nechce, aby někdo měl nad ním moc. Nechce být závislý, neboť závislost zabíjí svobodu a lásku.

Láska potřebuje volnost, svobodu, prostor a pochopení. Z lásky jsme zrozeni, v lásce máme žít a s láskou odcházet. Láska není otroctví, láska je Život. Je velmi křehká a zranitelná.

Pojďme si přiblížit tyto pojmy více.

1.     Miluji tě – Pokud, když

2.     Miluji tě – Protože

3.     Miluji tě

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..