Láska proměňuje

S láskou se rodíme, je to nejzákladnější potřeba člověka.
Z lásky žijeme, bez ní umíráme.

 

Láska v sobě obsahuje – víru, důvěru, pocit jistoty, sebevědomí, pocit štěstí, jemnost, naslouchání, vyjádření se, vnímání a přijímání všech pocitů pěkných i nepěkných, mít se rád, přijímat druhé takové jací jsou, dát svobodu sobě i druhým. Jistě vás napadnou ještě další možnosti.

Říká se: „Miluj sebe a budeš milovat druhé.“  Svatá pravda. Jenže jedna věc, je vnímat tuto větu a druhá uvěřit a řídit se jí.
„Miluj sebe, poznej sebe, přijímej sebe.“ Tyto slova dnes již často slýcháváme a čteme o nich v mnoha článcích. Ale uvést vše do praxe je tak těžké. 10 let pracuji na přijetí sebe – přijetí každé malé i velké věci, kterou potřebuji zpracovat. I to, že mi to jde tak pomalu, musím přijmout – přijetí sebe. Také mnoho lidí, se kterými se setkám ve své praxi, to potvrzují.

Opravdu milovat – sebe i druhé, je nám sebráno již v dětství. Učí nás závislosti a nedůvěře, ale to není láska.
Jak rozdělujeme Lásku?
A Láska dětí?

láska, partnerství

Dopis  partnerovi

„Prosím pomoz mi. Když vím, že mě miluješ, nemusím se obávat své nedokonalosti, protože vím, že mi neublížíš. Ve tvé blízkosti se cítím bezpečně. Dodáváš mi sebevědomí, protože si říkám – pokud mě miluješ, musím mít něco, co je lásky hodno. Rodiče neviděli to, co vidíš ty, nedávali mi důvěru v sebe, ale tvá láska mi jí vrací. Má sebedůvěra, roste z tvé lásky.

V zaměstnání si mohu být nejistá, mohu mít nepřátele i v jiných oblastech života, ale vedle tebe cítím bezpečí a oporu. Mám své touhy, přání a názory a je pro mě důležité jít za nimi. Když vím, že mě miluješ, dodáváš mi odvahu. Každá tvá podpora mi dává sílu jít dál.

Každým dnem se cítím důležitější, jsem schopna myslet, sdělovat své myšlenky, mohu se rozhodovat, mohu se učit z minulosti a dnes si připravovat budoucnost. Uvědomuji si zároveň, že jsem tu jen na pár dní, že jsou i jiné světy. Hledám pravdu o sobě, tobě i světu. A chci věřit, že vše je důležité, že jsem důležitá i já a k tomu zatím ještě potřebuji tebe. Když mi dáš ještě svůj čas, energii a svou lásku uvěřím, že jsem důležitá pro tento svět, pro tebe i pro sebe.

Prosím, pomoz mi ještě. Bez lásky mohu celý život strávit hledáním vlastního významu, jistoty a sebevědomí. Ale když budu nadále cítit tvou lásku, moje osobnost poroste do výšin, moje sebevědomí se stane pevným a vše, co mohu dát, dám svému okolí. Jsem si vědoma, že není nic ušlechtilejšího, než služba ostatním. Abych tak mohla konat, potřebuji tvou lásku k nalezení vlastní lásky.

Děkuji ti, že ve mně vidíš to, co já pomalu nacházím. Děkuji za tvůj vzácný čas, který mi daruješ k naplnění mých potřeb. Děkuji za tvou lásku a zároveň prosím – zůstaň ještě chvíli.“

 

Partner potřebuje cítit naší lásku, neboť tímto nachází tu svou.
Potřebujeme cítit lásku partnera. On nám pomáhá najít lásku k sobě.

Darujte lásku potřebným a darujete jí sobě. Darujte jí ze srdce. Může to být úsměv, pohlazení, darujte láskudotyk, podepření když klopýtne nebo jen: „Přeji krásný den.“
I to, že darujete svobodu, je projevem lásky – chce partner odejít, nechte jej jít. Určitě budete chtít plakat, plakejte, chcete křičet, křičte, ale ne na něj. Cítíte bolest ze zrady, ano, vždy to bolí, přijměte ji s láskou. Neboť na tom záleží. Proč? Určí to vaše následující dny – s láskou nebo nenávistí.

Láska vše nevyřeší, ale pomáhá nám nalézat odpovědi,
na to, co nás tíží.

Dva odlišní lidé se mohou naučit spolu žít v harmonii. Je třeba jen najít způsoby – jazyk lásky, jak ze sebe vydat to nejlepší. Tak se projevuje láska. Rozhodnutí milovat – sebe, partnera, děti, kohokoli skrývá mnoho možností.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..