Tantra jako nejúčinnější dieta

Jen ve zkratce se s vámi toužím podělit o dávném moudrém učení, které mi ukazuje cestu k radostnému odhození všeho, co pro Život nepotřebuji a přijetí všeho, co se mi líbí. Ano, budu zde psát o učení Tantry, tak jak jí vnímám bez okolků a slibů.

Co je vlastně tantra podle
starodávného učení?

První písemné záznamy o Tanře, jsou staré 5 000let a to díky učení Šivy, osvíceného mistra. Zanechal nám 112 metod meditací, díky kterým můžeme vstoupit do nad vědomí. Zahrnuje v nich také lásku a sex, které  pojímá je jako duchovní praktiky. Ještě dnes je v Indii Šiva uctíván jako symbol Lingamu (mužské genitálie), v překladu “sloup světla“. Šivův Lingam odpočívá v Joni (ženské genitálie), v překladu “posvátné místo“. Jednoduše řečeno, je to spojení mužského a ženského principu v každém z nás. Jak krásně to zní.
V průběhu let se toto učení tříštilo do další odnoží, hinduistická, buddhistická, čínská…. Každý mistr měl svůj jedinečný výklad.  Ale nikdy se tantra nestala, náboženstvím ani filozofií. Nabízí pouze formy meditace. Ať jsou skrze dech, smysly, vnímání, tělo nebo posvátný sexuální akt (porno to určitě není).

Význam slova „tantra“.

Můžeme jej ze starého jazyku – sanskrtu přeložit jako „způsob života nebo cesta života, ale také jako metody, jak jít za…..“. Může znamenat „transformaci“ – změna jedu na nektar. Z bahna může vykvést krásný leknín. Ze semínka může vyrůst silný a krásný strom.
Vše jsou meditace, ze kterých si každý jednotlivec může vzít ty, které mu pomohou najít jeho vlastní pravdu. Tato cesta je pro každého člověka jiná. Vidíme osvícenou bytost a chceme být jako ona. „Budu přesně dělat, to co on a budu také osvícená“. Jenže tak to nejde. Musíme se vydat svou cestou a nemít strach jí kráčet.
Všechny světonázory a náboženství zotročili lidství. Vytvořili je lidé, kteří měli strach jít svou vlastní cestou. Těmito lidmi je tantra považována za temné sexuální praktiky. Je klamně vykládána a zesměšňována lidmi, kteří mají strach.

Tantra dnes

Opusťme starodávné učení. Samozřejmě, že je tantra upravená do naší doby, ve které nyní žijeme. I když nepopírám, že kořeny jsou ještě stále uchovány a jsou předávány malému okruhu lidí. Tantra, se kterou se často nyní setkáváme, je u nás upravena pro člověka tak, ať je schopen jí porozumět a najít si v ní svou cestu poznání.

Je tantra pro každého?

Ano i ne. Je pro odvážné lidi, kteří se nebojí vstoupit do svého nitra a hledat pravdu. Pravdu o sobě, o životě, o tvoření, o smrti a věčném koloběhu života. Přitom tato cesta je tak jednoduchá. Využívá všech smyslů – hmat, čich, sluch, zrak a chuť k tomu, aby mohl plně otevřít své nitro. Připojme také dech a pohyb. Zjednodušeně řečeno – v cestě za vlastním poznáním musíme zapojit celé své tělo, mysl, srdce a duši. Jedno bez druhého nejde. Někteří tvrdí, že musíme umrtvit nějakou část, ale když umrtvíme citlivost v mysli nebo na těle, umrtvujeme a umrtvíme celou svou bytost. Čím více jsme citlivější všemi smysly, tím více jsme živější a inteligentnější.

Můj příběh vnímání

Tantru, budu jí nazývat ŽIVOT. Život vnímám jako velmi krásné učení o sobě samé – samotném člověku. Ukazuje mi cestu, jak prožívat život v radosti. Dává mi plné probuzení se ze spánku naučených vzorců společnosti. Postupně otevírá nové a nové dveře poznání, kdo vlastně jsem, kdo jsme my. Věřím tomu, že jsme stejní v mnoha směrech, jen máme jiné osudy, jiné názory, jiné návyky. Poznala jsme, že v hloubce máme úplně stejné pocity, emoce a cíle. Když jsem se poprvé setkala na semináři s tantrou, myslela jsme si, že mě naučí více prožívat sex, tak jako ještě mnozí lidé si myslí, že tantra je pouze sex.
Jenže to byl první bod k tomu, abych začala hledat více informací a zkušeností o sobě. Vnímám Život jako přirozenost, kterou nám kdysi někdo vzal. Kdysi dávno nám zakázali používat svůj rozum, své pocity, své touhy a přání. Přestali jsme žít svůj vlastní život. Abych upřesnila – přitakám reinkarnacím. Proto hovořím kdysi dávno. To, co vím o křesťanství, tak ti nám vzali mnoho ze svobody žití. Zakazují myslet a milovat.
Jen v krátkosti jeden příběh – kdysi za mnou přišla paní koupit poukaz pro kamarádku na masáž. Řekla mi, že je křesťanka a že má přítele, se kterým má sex. Kněz jí to samozřejmě zakazoval a prý, jak se na to dívám já. Odpověděla jsem jí, aniž bych nějak nad tím přemýšlela: „ Kdyby Bůh nechtěl, ať se milujeme, tak by nás stvořil jako zvířátka, když fena hárá…. Kdyby zakazoval sexuální styk, proč ho potom lidem dával. Vždyť by byl ten nejhorší otec“. Tím neříkám, že máme střídat partnery.

Stále zde hovořím o tom – svůj, můj, moje – já, já.

Může to znít sobecky, ale není. I když zpočátku ano. Pracujeme na sobě a jsme trochu sobečtí. Učíme se vlastně mít rádi sebe sama, jací opravdu jsme, bez naučených masek. Pohár lásky se plní až po okraj, a když už se málem přelije, pak tu lásku můžeme dát i druhým. Jak zní staré přísloví: “Miluj sám sebe a miluješ ostatní. Poznej sám sebe a poznáš ostatní“. Někdo by řekl, že je to hračka. Pokud to tak máte, je to úžasné. Mě vždy nějakou chvíli trvá, než moudrost procítím srdcem. Když mluvím s lidmi, tak často říkají: „ Jo to už vím, že se musím mít ráda a taky se mám ráda“. A pak spustí, co vše na sobě odsuzují, nepřijímají a co vše jim vadí na druhých lidech. Tam si uvědomuji, že vědět myslí není to samé jako cítit srdcem.

Život není pro slabochy, je pro silné jedince (jak říká Osho). Cesta Života pomáhá ze slabochů vytvořit siláky. Silné jedince, kteří jdou svým životem s láskou.  Když se tito silní jednou spojí, bude krásný svět. Někteří lidé mi říkají, že jsem optimista. Ano, možná jsem, ale věřím tomu. Je to má krásná víra. Radši takovou, než sedět a brečet, jak je všechno špatně. Každý má přeci na výběr, jak bude žít a smýšlet.

 Pro vysvětlení

Slaboch není urážka nebo výsměch (nenáleží mi někoho soudit a ani to není mým úmyslem), je to míněno, že je to člověk, který remcá, jak je vše špatně a nic se svým životem neudělá.

Silák je člověk, který si uvědomuje, že má moc změnit svůj život, jde a udělá to, po čem touží, říká to, co si myslí, je tvořivý, svobodný a vše dělá s láskou, jaké je v danou chvíli schopen.

 A dostáváme se k sexualitě.

kissing on a white bed, having sex and being loving with each other.

Sexuální energie

Téma, které je ještě stále tabu, nepřijímané a nepochopené, nazývané slovy bez úcty.
Sexuální síla je životní silou každého člověka. Díky ní můžeme prožívat, sdílet, tvořit.
Když je tato síla využívaná ku prospěchu, jsme veselí, radujeme se z maličkostí, jsme vstřícní, všechny milujeme, jsme klidní, přijímáme překážky jako výzvy, stres nás neobtěžuje, vytváříme nové plány a tvoříme a rádi se milujeme.
Když je sexuální energie potlačována, tak jsme smutní, náladoví, zlobíme se, vše nás vytáčí, obviňujeme sebe i druhé, jsme líní, zlomyslní, agresivní a hodně hnusní k sobě i druhým, odmítáme milování nebo, hlavně u mužů, je sex velmi agresivní a rychlý.
Dále, jsme vychovávání k velké neúctě ke svému tělu. Stačí se podívat, jak mnozí mluví o svých intimních orgánech, jak se ženy vyjadřují o menstruaci, jak přistupují k sobě navzájem, jak muži mluví o ženách a ženy o mužích.

Nový pohled na sex

Tantrické masáže a učení tantry vnímá sexualitu jako posvátno a také tak k ní přistupuje. Ukazuje nám nový pohled na intimitu a sexualitu. I když to vnímám spíše tak, že je více pro muže, protože jako žena, toto cítím, že je mi vše přirozené a jsou to věci, po kterých ve svém srdci touží snad každá žena. Teď je to opravdu z ženského pohledu. Žena je více zaměřena na pocity, emoce a vztahy. Více o tom hovoříme na našich seminářích.
V novém pohledu na sexualitu, se žena stává Bohyní a muž Bohem. Jejich milování je vznešené, klidné, krásné a přítomné. Jejich splynutí je upřímné, jemné a láskyplné. V jejich soužití, nechybí pozornost, čas, vřelé objetí, vášeň, vnímání jeden druhého, radost, laskavé škádlení a z jejich dětí rostou krásné a silné bytosti, naplněné láskou a úctou k sobě i druhým živým bytostem a těm „neživým“.

Vnímáte v tom něco špatného? Já tedy ne.

Život je tak krásný se vším, co jsme od Stvořitele dostali.

Dá se mluvit a psát hodně hodin i dní. Ale pokud člověk neprožije něco nového, neví, o čem je řeč. Když prožíváme, pak víme. Mnoho můžete prožít a pochopit jak u tantrické masáže, tak na všech kurzech, přednáškách a workshopech, které nabízíme a připravujeme.

Odhoďme vše, co nás tíží a budeme plout lehce životem.
„Nechť nás všechny provází ta nejčistší láska, které jsme v dané chvíli schopni“.

Toto je psáno: Adriánou Kučkovou, ženou

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..