Neuzavřený minulý vztah

Jsme s manželem 3 roky, všechno je v pořádku, jen mě štve, že ještě stále často mluví o bývalé ženě, telefonuje si s ní, a dokonce byl s ní již 2krát na večeři. Když se ho zeptám na jeho vztah k ní, tak tvrdí, že mezi nimi nic není, že jsou jen přátelé a že já se chovám nepřiměřeně a majetnicky. Co mám dělat? Mám to nechat tak a doufat, že jednoho dne odejde z jeho života?

Myslíš si, že když budeš doufat a přehlížet tento problém, že sám od sebe zmizí? Jsem přesvědčená, že ve svém nitru víš, že to tak není.

Přehlížela jsi problém již dlouho. Snad 5 let (3 roky jste manželé a dejme tomu, že 2 roky jste spolu chodili) a nic se nestalo.

Tvůj muž je stále emocionálně připoutaný k bývalé partnerce.  Je to jedna z osudových chyb, o kterých říkám těm, jenž si hledají partnera.

Emocionálně připoutaný člověk má jisté znaky:

  • Nepřerušil kontakt. Je v kontaktu s bývalým partnerem více než je zdrávo.
  • Má velké a časté obavy o bývalého partnera
  • Když bývalý „pískne“ ihned letí
  • Neodděluje minulý a současný vztah
  • Jeho starosti o něj jsou větší než o vás

…….z jeho života. Není jen v jeho životě, je ve vašem partnerském životě. Nežijete ve dvou, ale ve třech. Cítíš její přítomnost všude, stále, i když o ní nemluvíte. Mám pravdu?

Možná tvého muže opustil otec, který odešel od rodiny, a tak si nese bolest v srdci, která mu říká, že když někoho opustí, bude „zlý člověk.“ Možná cítí vinu, že opustil bývalou ženu, a tak ji chce zachraňovat. Pocit viny je velký prevít.

To že tě muž obviňuje za nepřiměřené chování, tím možná jen schovává skutečnost, že je slabý na to, aby se zamyslel nad sebou a nad tímto problémem. Ať je to, jak chce, je čas se tím zabývat. Musí se rozhodnout co chce.

Řešení bez obalu

Najděte si chvilku a promluvte si. Mluv s ním v klidu, s jasnou myslí a rozhodnutím.

Řekni mu: „Pochopila jsem, že jsi se ještě nesmířil s rozchodem s bývalou ženou. Jsi k ní stále emocionálně připoutaný. Tímto trpí náš vztah. Mám tě moc ráda a záleží mi na tobě, ale záleží mi také na sobě, neboť se mám také ráda. Vím, že si oba zasloužíme krásný život, ale nyní jej spolu nemáme. Uvědomuji si, že trápím tebe i sebe, a proto jsem se rozhodla, že ti dám čas na rozmyšlenou. Odejdu z domu, abys měl čas přemýšlet co chceš a s kým chceš být ve vztahu. Když zjistíš, že se chceš vrátit k bývalé ženě, nebudu ti stát v cestě. Pokud zjistíš, že miluješ mě a že jsi připravený na nový vztah, pak mi zavolej.“

Věřím, že toto tvé jasné rozhodnutí ho přinutí nad vším přemýšlet a nebude dlouho trvat a zavolá.

Přečti si také článek Bejvalka nám ničí vztah.

Čekají tě dvě možnosti:

  • Zavolá a řekne, že chce být s tebou. Pak by se měl změnit o 360 stupňů. Pokud to nedokáže sám, pak si určete pravidla tak, abyste oba byli šťastni.
  • Možná již nezavolá (pak je slaboch, který neumí říci své rozhodnutí). Možná zavolá a řekne, že se vrací k bývalé.

Buď připravená na obě.  U obou možností mysli na své city a potřeby.

Pokud se rozhodne vrátit se k bývalé, pak nezoufej. Nechej ho odejít. K čemu by ti byl muž, který tě nemiluje? Chceš s ním ztrácet svůj život a mít ho v pláči a smutku? Raději zjistit pravdu nyní než za 20 let.  Nezavírej se před láskou, jen si vezmi ponaučení pro příště. Zasloužíš si být milována a mít naplněny své potřeby.  Měj na paměti, že jsi silná žena, která se dokázala postavit problému a vyřešit jej.

Jestliže se rozhodne sdílet život s tebou, nezapomeň na pravidla, své city a potřeby. Užívej si lásky a života.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..