Nový vztah

Již jsme naučeni nějak reagovat, máme své návyky z dětství a z předešlých vztahů. Jenže je zde něco nového. Myslíte si, že v novém vztahu bude fungovat to, co fungovalo předtím?
No jo, ale kdyby to fungovalo, proč máme nový vztah? Byli bychom v tom předchozím a nemusíme zakládat nový.  No stává se. A jdeme dále.

Nový vztah nemusí znamenat s novým partnerem. Můžeme začít nový vztah i s nynějším protějškem, jen nově.

Než se skutečně pustíme do nového vztahu, je fajn si ujasnit, co jsme v tom předešlém udělali špatně. Proč se nám nevydařil? Proč jsme jej opustili? Proč nás partner opustil? Co nám bylo vyčítáno? Když si pravdivě odpovíme na tyto otázky, čekají nás další.
No jo, nic není zadarmo. Do všeho, co děláme a co chceme, musíme vložit kousek sebe, svého času, svého myšlení, své lásky, své rozhodnosti, své moudrosti.

Dále je třeba si ujasnit a odpovědět si na otázky.

  • Co mohu udělat pro nový vztah?
  • Co mohu poskytnout tomuto vztahu?
  • Od čeho mohu ustoupit a co je pro mne důležité?
  • Jsem flexibilní a dokážu ustoupit?
  • Jsem připraven/a na změnu?

V jádru jsme úplně stejní – emoce, přání a touhy – a v partnerství , je to stejný cíl – mít krásný a šťastný život se vším, co můžeme mít. I když, jsme stejní, přesto jdeme trochu jinou cestou.
Zvláště je to pěkně vidět mezi mužem a ženou. Cíl je stejný, ale jinak reagujeme, jinak vnímáme, jinak pohlížíme na společné soužití.

Nový vztah, už jen to slovo „nový“  vyjadřuje něco neznámého, tajuplného, něco, co si musíme osvojit.

Tak jako jdeme do nového zaměstnání a potkáme tam nové spolupracovníky, nové zkušenosti a učíme se novým věcem. Tak je to i ve vztahu – vcházíme do tajuplného neznámého světa s neznámým člověkem a měli bychom se těšit, jakou životní zkušenost získáme.

Když jste si odpověděli na výše uvedené otázky a opravdu si sáhli do svého nitra, našli jste tam pravdu o sobě i vztahu, otevřete další dveře a vstupte.

Vejděte s otevřenou myslí a přáním, které si řekněte nahlas:
„Vcházím do neznáma, nevadí, jsem odvážný/á a připraven/a učit se novým věcem, které ještě neznám. Soužití s tímto partnerem mne může mnohému naučit a velmi posílit v mém osobním životě. Vcházím s láskou a otevřeným srdcem. Nebojím se zranitelnosti, neboť vím, že ta k láskyplnému vztahu patří. Toužím udělat partnera šťastným, neboť si uvědomuji, že jeho štěstí je i mé štěstí. Jsem si vědom/a, že se nic opravdové lásce nevyrovná a vím, že láska posiluje na těle i duši. Uvědomuji si, že musím zachovat partnerovi jeho svobodu a volnost. Posilovat jeho lásku k sobě i ke mně. Být mu oporou, učit se naslouchat a správně komunikovat. Najdu partnerův jazyk lásky a dám mu ten svůj. Otevřu mou 13 tou komnatu, neboť jsem si uvědomil/a, že tajnosti, jsou jen strachy a ve strachu není upřímnost, ale lži. Rozhodl/a jsem se vstoupit do lásky a v lásce strach nemá místo. Chci říkat „Miluji tě“ a myslet to opravdově. Již vím, že „Miluji tě“ je slovo – odvahy, upřímnosti, jemnosti, naslouchání, pravdy, objímání, milování, souznění, splynutí, zranitelnosti, podpory, volby pěkných slov a dávání s důvěrou.“

tantra, nový vztah

S touto upřímností vstupte do nových poznání a prožijte život v opravdovosti.

Dovolte mi ještě 3 malé návody a nezapomeňte je:

1 – Buďte otevřeni novým nápadům. Vítejte je s radostí. Zažeňte odmítavé myšlenky.

2 – Změňte každodenní rutinu. Experimentujte. To, co platilo včera, dnes již neplatí.

3 – Buďte pokrokoví. Nedívejte se zpět. Zapomeňte na větu: „To jsem dělal/a předtím, tak to budu dělat i teď.“ Raději si říkejte: „Co mohu ještě vylepšit?“  Zapomeňte minulost a jděte vstříc budoucnosti.

Spokojené páry v soužití hledají nové věci, které posílí jejich vztah. Nedívají se dozadu, ale vřed. Ptají se sami sebe: „Jak mohu vylepšit náš vztah?“ Každá práce na víc, nám přináší vždy užitek. Budování krásného vztahu je každodenní práce.

Přeji šťastnou cestu.

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..