Opravdu chceš takovou ženu?

Nevadí mi „silná“ žena, ba naopak vítám ji. Vím, že je soběstačná, vím, že mi v nejhorším může být oporou a mnohému mě naučí. ……

To mi připomnělo, když jsem se kamaráda, před pár lety ptala: „Můžeš mi říci jako muž, proč se mě muži bojí.“
Odpověděl: „Víš Ajko, jsi moc samostatná. Nejsi na muži závislá, a to nemají moc rádi. Ještě nejsou muži mužem dnešní doby. Ještě je v nich zakořeněno to, že žena má být závislá na muži a nejlépe po všech stránkách.“
„Ale vždyť ten muž naopak může být šťastný, že nejsem závislá, dokáži se o sebe postarat. O to je na něj kladen menší nárok a on se může více uvolnit.“
„To máš pravdu, ale ne ještě dnes………… „Víš, kdybych měl popsat, jak tě vnímám, pak bych řekl: „Představ si stádo krásných koní ve volné přírodě. Prérií utíkají, jejich dusot kopyt slyšet do dály je. Ty tóny se srdcem lidským souzní a rozechvívají ho. Slunce zapadá, červánky rozlijí po krajině. Náhle se stádo zastaví, ten, kdož v předu je, vzepře se na zadní. Hlava jeho k oblakům míří, hříva sahá ke kopytům, šlechetnost a smyslnost ten obraz provází.
Mustang, vůdce, alfa říkáme mu. Stádu velí ten nejkrásnější a nejsilnější. Mustang, kterého nelze jen tak zkrotit, jeho srdce si musíš získat. Smyslná hříva zvedá se větrem, jeho hrdost sahá až k nebi, volnost výsadou jest. Šlechetné, nezkrotné, silné a krásou oplývající zvíře……..

Tím Mustangem jsi ty.“

Ležím ve snění o stádu v prérii, alfu vidím v celé kráse…… Co společného mám s tímto koněm, jehož jen tak někdo nezkrotí? Přirovnání krásné jest, ale pro mě? Obyčejná jsem.
On odchází a nechává mě v myšlenkách. Poslední věta zní z jeho úst: „Není jednoduché zkrotit Mustanga.“……………………

Dnes konečně slyšela jsem:

Nevadí mi „silná“ žena, ba naopak vítám ji. Vím, že je soběstačná, vím, že mi v nejhorším může být oporou a mnohému mě naučí. ……

Muži dospívají a moudří. Uvědomují si, že když je žena schopna se o sebe postarat, jejich finanční dřina je menší. Není to jen finanční stránka, ale také není plně emocionálně závislá na muži. Ví, že si radost a štěstí musí a může přivést sama do svého života.

Možná si nyní říkáte: „V tom případě muže nepotřebuje.“

Není to pravda, potřebuje ho. I „Mustang“ potřebuje stádo i když se o sebe postará, dokáže vést a není závislý. Žena potřebuje milovaného muže, to je její stádo.
Stále je ženou, která touží po péči, radě, náručí, intimitě, milování, po uvolnění se do ženské energie. V průběhu dne je více v mužské energii – stará se; když přijde domů touží mít vedle sebe muže, který ji pomůže uvolnit se do ženství, zjemnit a milovat.

Proč se muži vyhýbají ženám Alfa?

Nemohou je ovládat, nezkrotí je. Jsou ve skutečnosti slabí a svou slabost si kompenzují ovládáním jemnějšího pohlaví. Proč jinak by chtěli, aby byla žena na muži závislá?
Když náhodou takovou ženu potkají, z počátku jim připadá úžasná, ale po pár dnech, měsících zjistí, že jim nevyhovuje. Pokusí se ji zlomit, ale ona se nedá.

Nevědí, že „Mustanga“ si získat musí. Láskou ho „zkrotit.“ Když se jim to podaří, pak „Mustang“ miluje do posledních dní.

Proč by měl muž chtít ženu v rouše Mustanga?

  • Je samostatná, není závislá
  • Může ho mnohému naučit
  • Doplňuje muže
  • Dává mu prostor a volnost
  • Podporuje v osobním růstu
  • Je oporou
  • Zná sebe z mužské stránky, proto chápe i partnera

Co potřebuje žena Alfa?

Muže, který je ji roven. Muže, jenž je silný ve svém životě. Někoho, kdo neutíká, ale zůstává.
Potřebuje respekt, volnost, vzor.
Musí důvěřovat, cítit podporu, mít seberealizaci.
Potřebuje se cítit potřebná, čas odpočívat, radovat se a smát.

Alfa není a nepotřebuje

Alfa (žena či muž) je člověkem, který mnohé zakusil, špatného dosti prožil. Ví, že to posouvá vpřed a také tam kráčí. Netrpí minulostí, nevrací se tam, snad jen pro poučení. Hledí vpřed a tvoří silnou budoucnost. Jde v před a roste.
Alfa není ten, kdo řídit chce, podmanit si druhé, slepou věrnost získat. Alfa, to člověk, jenž šlechetné srdce má, pravdu říká, svobodu potřebuje a za svým cílem, který obohacuje všechny, jde.
Nechce faleš ani slabé lidi, od toho odchází. Ví, že u slabých najde jen bolesti a těžkosti. Má jich dost, nepotřebuje další.  Neztrácí čas tam, kde je to zbytečné. Nečeká, ale jde. Jde s někým nebo sama.
Žít s Alfou, může jen…….

Život s ní není jednoduchý, stále vás nutí jít v před. Jedno zvládnete a už chce druhé. Makat u ní musí se, ale nakonec se to vyplatí. Neboť překonáváte překážky a bolesti všeho druhu a tím získáváte na síle.

Být silným jedincem, to stojí za to. Nebo ne?
Ještě chceš takovou ženu?  …Ano…

PS: Když jsem poslala článek kamarádce, poslala mi odkaz na článek se stejným tématem. Je krásně napsaný a více podrobněji, tak si jej můžete přečíst také.

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..