Kruh Bohyně Libuše

My lidé si potřebujeme vše pojmenovat pro to, abychom se mohli domluvit s druhým člověkem. To, že zde píši jména bohyň vnímejte spíše jako pojmenování síly, energie, kterou vnímáme v sobě samých a kolem nás. Nevzdávám úctu jim jako "lidem" nýbrž silám, které se odráží v ženském principu, ženskému aspektu.
A pro rychlejší komunikaci používáme jména. Věřím, že rozumíte jazyku mého kmene.

Matkou Bohyní je Libuše - Bohyně středu, paní lidu Země. Je tou, která vede, sjednocuje a sceluje. Je vědomím posvátného ženského principu v ženách i mužích. Je silou i slabostí, života i smrti, světla i temnoty a láskou ke všemu stvořenému.
Každý z nás potřebuje občas pomocníka, tak i Libuše má své Bohyně, které jí pomáhají.

 • První Bohyní je Zora
  Má na starost předjaří, přichází v čase svátku Imbolc - čas prvních jehňat, mléka a ústupu zimy. Přináší naději na „nový život“. Věčně mladá, nespoutaná, plná síly. Její barvou je bílá, kamenem křišťál, doprovází jí vlk a labuť. Přichází také, když se dívka mění v ženu – první menarche, je patronkou zdraví a nových plánů. - dětství, v měsíčním cyklu
  - dívka, po menstruaci
 • Druhou Bohyní je Vesna
  Její čas je jaro - jarní rovnodennost, Paní ohně. Přináší radost a tvořivost, oheň v srdci. Jejím zvířetem je zajíc, představitel námluv a skotačení (symbol životní síly). Dalším symbolem Vesny je vejce - příslib nových začátků, nového života. Vesna je patronkou tvořivosti a zajíc inspiruje k tomu, že máme právo „změnit směr.“ Barvou je zelená, žlutá ve všech odstínech.
  - dospívání
 • Třetí Bohyní je Lada
  Její čas přichází se svátkem Beltine (filipojakubská noc). Vládkyně milostného spojení Boha a Bohyně - muže a ženy. Říkáme jí také Bohyně milenka, která přináší radost z bytí, hlubokou extázi a zajišťuje pokračování rodu. Její barvou je červená a zvířetem holubice a kůň.
  - raná dospělost, v cyklu ženy - čarodějka, před menstruací
 • Čtvrtou Bohyní je Rusalka
  Její čas je letní slunovrat. Má v rukou emoce, propojení a jemné plynutí. Přináší slzy radosti i smutku, starostí i bolestí. Je Bohyní vody, proto je ochránkyní studánek, řek, moří, rosy, jinovatky, deště i slz. Slzy, které necháme volně plynout přinášejí volnost a úlevu. Její barvou je modrá ve všech odstínech vody.
  - první vážnější vztah, dospělost
 • Pátou Bohyní je Živa
  Bohyně Matka. Oslavujeme jí ve svátek Lamas - čas léta, plození, rození, výživy. Přináší životní energii, která proudí v celém našem těle. Jejími symboly jsou rohatá zvířata dávající mléko a včely, dávající med a soudržnost. Její barvou je zlatá. V cyklu ženy - ovulace.
  - tvoření domova, otěhotnění
 • Šestou Bohyní je Mokoš
  Bohyně Země. Jejím časem je podzimní rovnodennost. Přináší nám uzemnění a stabilitu, vyrovnanost. V životě ženy je královnou, neboť žena patří k zemi. Je dárkyní hmoty - tělo a pomáhá léčit jeho nesrovnalosti. Její barvou je hnědá, tmavě zelená, oranžová – barvy země a podzimu. Doprovází jí zvířata žijící v zemi, lišky, jezevci…
  - výchova dětí, hledání odpovědí, pokud je ještě nemáme
 • Sedmou Bohyní je Morana
  Bohyně Stařena. Její čas přichází v zimě, svátek Samhain. Pomáhá nám uvědomit si smrt, vede nás k odpočinku, zpomalení, přemýšlení. Je bohyní smrti, transformace, ztrát a náročných životních zkoušek. Jejími zvířaty jsou havrani a vrány. V období ženy - menstruace.
  - v životě čas menopauzy, věk zralosti a myšlení na vlastní život
 • Osmou Bohyní je Meluzína
  Bohyně Vzduchu. Její čas je mezi zimním slunovratem a svátkem Imbolc (Hromnice). Země je v plném odpočinku, spí pod nánosem sněhu (dnes již sníh chybí) a mrazu. Chvíle, kdy jsou dva světy propojeny. Materiální a spirituální. Chvíle mezi nádechem a výdechem, čas mezi znovuzrozením. Čas nejhlubší duše, ze které přichází inspirace, čas naslouchání intuici, spojení s bytím. Barvou Meluzíny je stříbrná a fialová. Doprovází jí ptáci a zvířata, kteří přezimují.
  - stáří, setkání se smrtí a transformací

Mužský názor

Nyní jste se seznámili s ženským aspektem, s energií Jin. Ženy jistě krásně poznaly jak je životem provází. A muži, ti si z ní mohou vzít to, co je jim blízké, mohou si to otočit do vlastního života. I v nich je Jinová energie. 

Opět muže prosím, ať mi napíši, jak tuto jinovou energii vnímají ve svém mužském životě.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..