Polarita a její projev 2 díl

Společné máme jen 2 věci

  • to, že jsme jeden živočišný druh – říkáme mu homo sapiens neboli člověk. Jinak jsme rozdílní na všech úrovních
  • máme stejný cíl

John Gray to vystihl krásně: „Představuji si, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Kdysi dávno přiletěli Marťané na svých kosmických lodích na Venuši a byla z toho láska na první pohled. Marťané a Venušanky se do sebe navzájem zamilovali, vzali se a od té doby spolu šťastně žili – totiž dokud se nerozhodli navštívit Zemi… Ze začátku bylo všechno perfektní, ale po nějaké době začala působit zemská atmosféra. Muži i ženy prožili „selektivní amnézii“. Zapomněli, že pocházejí z různých planet. Přestali si uvědomovat rozdíly mezi sebou – Marťané si začali myslet, že Venušanky je třeba převychovat, kdežto Venušanky se domnívaly, že marťany musí napravit. Když začali „měnit“ jedni druhé, láska, kterou zpočátku cítili, se začala vytrácet.“                                      … z  knihy Mars a Venuše se mají rádi

Rozdílnost musí být

Jestli si myslíme, že jsme a musíme být  stejní, pak se vztahy mění v nereálné, jsme zmateni a utíkáme. Když si přiznáme, že jsme rozdílní, přestaneme válčit a uvědomíme si, že je mezi námi pouze nedorozumění a přestaneme jeden druhého obviňovat, vnímat jako hloupé či neurotické.

Rozdíly mezi námi jsou již od narození, a to jak v oblasti tělesné, tak emocionální, sexuální, ve vyjadřování, pohledu na svět.

Chlapci soutěží, dívky spolupracují.

Dívky si hrají na rodinu – vezmu Barbí a Kena na procházku, pak Barbí uvaří a postará se o Kena, aby neměl hlad. Chlapci nejraději Barbí a Kena svléknou a posléze rozeberou. Muži potřebují cíle, postavení, moc prosadit se, boj s konkurencí a dostávat se věcem na kloub, ženy potřebují komunikaci, harmonii, vzájemné vztahy, lásku.

Myslím si, že rozdílů jsme řekli dost. To, že jsme rozdílní je v pořádku. K tomu abychom se přitahovali, musíme být rozdílní. A je nutné si tuto rozdílnost zachovat. Mnohdy se stává, že v manželství po pár letech, hlavně, když přijdou děti, si začneme být podobní. Žena zařídí více věcí a tím vezme muži jeho přirozenou roli. Muž více pomáhá doma a stává se jemnějším. Zapomínají na své role, na svou polaritu. Stávají se z nich kamarádi. To je v pořádku, ale co sex, touha, vášeň? S dětmi ustupuje a změnou polarit se stává nezajímavý.
Když to dojde k tomu, že se role úplně vymění, přichází velký problém a může skončit rozpadem vztahu.

Vítejte to, že jste každý jiný. Držte si svou polaritu, svou roli. Těšte se z rozdílnosti, udržuje lásku a vášeň ve vztahu.

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..