Polarita muž verzus žena 1 díl

Na svět přicházíme jako žena nebo muž. V každém z nás je energie, kterou dělíme na mužskou a ženskou. Jsou rozdílné, ale doplňující se. Jedna bez druhé nemůže existovat.
U žen se samozřejmě silněji projeví její ženská složka(polarita) a u mužů mužská. Jsou trošku jiné, ale mají stejný cíl –  harmonii a jednotu. Proto se navzájem ovlivňují a doplňují tak dlouho, dokud harmonie nedosáhnou.
Žena má svou úlohu a muž také, ale někde „v čase“, jsme tyto úlohy zapomněly a přehodili jsme si je.
Tím jsme tam, kde jsme – v chaosu a pocitu prázdnoty.

Je čas na změnu

Z toho vyplývá, že je velmi důležité uvědomit si „Kdo jsem?“, poznat a pochopit svou polaritu, abychom mohli lépe poznat, pochopit a uvědomit si svou roli, svou úlohu, a to nejen v partnerství.

V opačném případě bude dále docházet k záměně a přebírání rolí, k projevům opačných energií, které nám nejsou předurčeny, k rivalitě a následně ke konfliktům. Porušili jsme totiž dualitní principy světa.
Nespokojenost, agrese, vzdor a rozvody nasvědčují tomu, že je opravdu čas vrátit se do svého předurčení. Nespokojeností protestuje naše duše, protože ví, že popíráme samotnou podstatu své bytosti a podstatu ŽIVOTA.

Pravý muž a pravá žena, je to fikce?

Často od žen slýcháváme, že dnes nejsou praví muži. Od mužů zase, že nejsou pravé ženy.

Ženy i muži jsou stále praví. Když se koukneme na pohlaví, tak je to viditelné-).  Vím, že je zde řeč o něčem jiném. Všichni jsme praví, je jen třeba si plně uvědomit rozdílnosti v polaritách a hlavně to, že se změnila doba.  To, co platilo za doby našich rodičů či prarodičů, již neplatí. Změnily se potřeby mužů i žen.
Zapomněli jsme na přirozenost polarit. Naši rodiče nás to nenaučili, neboť to nepovažovali za nutné. V jejich světě nebylo potřeba to, co je potřeba dnes. Mnozí z nás vědí, že něco není v pořádku, že je potřeba změny. Něco uvnitř nich promlouvá a je nespokojeno. A my mnohdy nevíme proč.

  1. Věcí je třeba si uvědomit – Kdo jsem – uvědomit si svou roli a tu rozvíjet, posilovat a plnit
  2. Krokem je vytvářet nový rovnocenný a naplňující vztah mezi mužem a ženou

Když si uvědomíme podstatu ženy a podstatu muže, jsme ve svých rolích, plníme to, co je potřeba, naplníme také sami sebe, a teprve pak můžeme vstoupit na cestu partnerství a dojít k jednotě.
Když se podíváme kolem sebe, vidíme, že role jsou mnohdy přehozené. Nechceme rozebírat, kdy a kde se to stalo. Důležité je si uvědomit, že se tak stalo a učinit nápravu. Když žena převezme úlohu muže, začne potlačovat svou vlastní přirozenost. Když se muž chová jako žena, potlačuje své předurčení.  Samozřejmě, může být žena s mužskou energii a naopak. Pokud to tak partnerům vyhovuje, je to v pořádku. Ale ve většině případech tomu tak není. Důkazem je každý druhý rozvod.

Abychom žili šťastněji, je potřeba se vrátit do svých polarit, nestydět se za ně, nýbrž naopak, podporovat je. Obě polarity by se měly v partnerství doplňovat a fungovat jako jeden celek a ne spolu soupeřit.

Ještě se jemně zmíníme o emancipaci.

Emancipace, o které se dnes často hovoří v souvislostí s požadavkem na vyrovnané partnerství a rovnoprávnost muže a ženy, není ale feminismus! Ten emancipaci zabíjí. Je to spíše extremizmus než snaha o znovunabytí samotné podstaty ženy.  Emancipace by měla být snahou o souznění polarit –snahou o rovnoprávnost při zachování si svých polarit a svých rolí.

Radujte se ze svého bytí, ze své role a budete milovat!

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..