Proč by měl být sex posvátným aktem?

Sexuální spojení by mělo být posledním a nejhlubším vyjádřením lásky. Zamilujeme se a vyjadřujeme svou lásku tím, že se vzájemně dotýkáme, držíme se za ruce, kdykoli můžeme dotkneme se jakékoli části těla partnera, sdílíme své myšlenky, pocity, plány, nasloucháme jeden druhému, trávíme spolu co nejvíce času, říkáme si krásná slova lásky, díváme se do očí – to vše jsou projevy lásky. Všechny spějí k jednomu bodu, tuto lásku prohloubit tím největším darem, který máme; spojením našich těl skrze sexuální akt. Milování je prožívání skutečné chvíle neskutečného prožitku v té největší otevřenosti a sdílení dvou duší. Tělo nám dopřává prožívat velikou extázi v posvátném duchu.

Sex je posvátná síla, díky které vzniká nový život. Není to jen život nové lidské bytosti, dítěte. Je to také život myšlenek, očisty a tvoření. Již je známo, že mnoho uměleckých děl a zázraků techniky vzniklo právě v sexuálním opojení. Sexuální energie je energií života, která se projevuje prostřednictvím našeho těla.

Milování je fyzická oslava duchovní stránky. Je to forma meditace o sobě, partnerovi, zázraku lásky a života. Milování je rituál rituálů.

Sexuální nevědomost
Je tomu vždy tak? Bohužel, naše společnost má malé pochopení pro sexualitu a její skutečnou úlohu, a proto mnozí z nás trpí.

Budeme mluvit o jídle, zdraví, lásce, sebevzdělávání, ale prosím ne o sexualitě. Ta je oddělena od života, je pošpiněna a provází jí pocity viny hluboce zakořeněné v našem podvědomí. Základním instinktem lidské bytosti je jíst a pít a také milovat a mít sex.

Sex patří k základnímu instinktu. Kdyby tomu tak nebylo, tak byste asi těžko nyní četli tyto řádky, protože byste nebyli na světě.

Základní instinkt, o kterém se dovídáme neohrabaným způsobem a mnohdy velmi bolestivým. Tuto bolest můžeme prožívat i několik desítek let, ne-li do své smrti. Jenom co nejméně o něm mluvit.
Jak můžeme být upřímní k partnerům, když nejsme upřímní ani sami k sobě?

Sex se stává zdrojem hanby, frustrace, zbraní, posedlostí nebo náhražkou za lásku. Sexuální nevědomost nám brání skutečnému prožívání opravdové lásky z života.

Popírání sexuality je popíráním samotného ŽIVOTA.

Kam vede popírání sexuality?
Odsuzování sexuality vede jen k obyčejnému sexu. Ten jsme schopni podstoupit, protože tak nějak má být. Žena ví, že muž potřebuje sex, tak si lehne a hotovo. Muž potřebuje uvolnit napětí, nezná jiný způsob, tak chce sex. Oba dva si tímto neuvědomí, že zabíjejí lásku a posvátnost milování.

Sex je pudovou záležitostí a pokud k němu budeme stále přistupovat jako k pudu, moc se nelišíme od zvířátek. My máme dar, kterým můžeme pudový sex posunout do posvátného milování. A tím je láska. Láska = milování. Neláska = sex.

A nejen to. Představte si, že mají dva lidé sex. Proběhne tak jak jej známe – vzrušení a rychlé uvolnění. Vždy je stále jen sex. Žena i muž jsou po sexu prázdní a ženy často frustrované (znám i muže). Frustrace vede k pocitům zlosti, nevraživosti, hádkám, zlobě – vyvolává všechny negativní emoce. Žena i muž jsou zlí a tím ne-mocní.
Nyní si představte, že tito dva ne-mocní lidé čekají dítě. No tak ho budeme mít.
Nyní se vás ptám: „Bude toto krásné nevinné lidské stvoření ZDRAVÉ a SILNÉ?“

Co se stane, když přijmeme sexualitu?

Přijmeme jí jako zdroj života. Uvědomíme si, že tato sexuální energie je dar, díky kterému můžeme tvořit, a hlavně projevovat lásku k milovanému člověku se kterým toužíme sdílet svou životní cestu. Lásku budeme sdílet všemi různými způsoby – dotekem, úsměvem, lichotkami, podporou a milováním. Milováním, které je posvátným aktem. Dvě srdce a těla splynou v jedno. Milováním, kdy skutečně prožíváme jeden druhého v plné otevřenosti a zranitelnosti, v pravdě a posvátném duchu.

Posvátné milování je největším naplněním všech našich tužeb, je to dar milovanému partnerovi i sobě samému. Partneři v této posvátné extázi překypují zdravím. Jejich láska uzdravuje, léčí a naplňuje. Jsou plní života a radosti.
Tito dva lidé v lásce očekávají příchod nového krásného lidského miminka. Těší se, neboť ví, že je plodem jejich lásky.

Nyní ptám se vás: „Bude toto dítě ZDRAVÉ a SILNÉ?“

Jste moudří, odpovězte si sami. Odpovězte si také jestli má být sex posvátným aktem lásky.

Nejsem proti vášnivému sexu, jen nemusím sex pudový (věřím, že mi rozumíte). Ten přenechme zvířátkům.
My máme větší dar, my můžeme prožívat akt krásné a posvátné lásky.

 

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..