Rodiče nás milovali, ale..

ale nemohly nám předat to, co nevěděli.

Je to jen pár let, co skončila válka. Prarodiče vychovávali naše rodiče v tom nejlepší úmyslu, jakého byli schopni. V jejich životech bylo prvořadé přežít, nekladli žádný důraz na romantiku, city a pocity. A tak vychovali také nás a v mnohém tak ještě vychováváme své děti. Jenže doba se změnila. Nemohli nás naučit, jak řešit problémy, které v jejich době neexistovali.

My se setkáváme s novými překážkami a výzvami, a to potřebuje nové řešení a nové dovednosti.

Vzpomněla jsem si na své dětství. Maminka žila s mužem, který holdoval alkoholu, bil jí i nás děti – no hrůza. Když jsme jí řekli, ať se s ním rozvede, odpověděla: „chci abyste měli tátu“. Byla ochotná obětovat pro „rodinu“ sebe a nevědomě i nás děti.  Tím se řídili naši rodiče, dnes to již neplatí.

Co tedy potřebujeme, abychom byli spokojeni?

Dnešní ženy netouží jen po tom, aby je muži zabezpečili. Mnohé ženy jsou soběstačné, to ale neznamená, že nechtějí od mužů jejich přirozenost a tou je – být ochráncem a živitelem. Mimo to, ženy potřebují a hledají v mužích emocionální podporu. To se také týká mužů, nepotřebují jen hospodyňky, ale ženy, které uspokojí jejich emocionální touhy.

Kdysi se emocím nevěnovala taková pozornost jako dnes. Dříve ženě stačilo, že jí a děti muž zabezpečil a mužům stačilo, že se žena starala o domácnost. Věříme, že oba strádali, ale jejich priority byly jinde než naše.
My nechceme být obětmi ve vztahu a udržet rodinu za každou cenu. Dnes již žádáme a zasluhujeme si větší a trvalé štěstí, harmonii, naplnění, důvěrnost, vášeň, milování a prožívání s jedním partnerem. Když nedosáhneme osobního naplnění, jsme ochotni vzdát se vztahu. Jenže rozvod není řešením, jen oddálením toho, co opravdu potřebujeme.

Poznat sebe, přijmout svou polaritu a vytvářet vztahy a manželství, které nám naše přání a emocionální naplnění umožní. Není nic špatného na tom, chtít více než naši rodiče.

Ženy touží být víc než jen matkami a hospodyňkami, chtějí se ukázat světu co dovedou, touží být naplněné a jít vedle muže jako rovnocenný partner.
Muži netouží být jen válečníky a stroji na práci, ale potřebují také láskyplné vztahy, kde mohu uvolnit svou mužskou energii.
Tak jako ženy i muži potřebují emocionální naplnění, odpočinek a více se podílet na výchově dětí.

Mnohé ženy již nejsou plně závislé na mužích, určují si sami, kolik dětí chtějí, platí si své účty. Když jsou v ohrožení můžou vytasit meč nebo zavolat policii. Chodí do práce a určují si svůj vlastní osud. Muži jsou dá se říci bez práce, již nechodí lovit a nemusí být oceňováni za ochranu a zaopatření. Ztratili svou pozici a nevědí, jak udělat ženu šťastnou.

Jsou ženy, které jsou rády v práci, a pak ženy, které touží po tom, aby byl muž opět tím lovcem. Obě mají jedno společné, touží mít muže, který je ochrání – fyzicky a emocionálně. Přirozeností ženy, je udržovat rodinu v pohodě a pečovat o ní. Přirozeností muže je rodinu zabezpečit a ochránit. A zde je velká změna. Muži jsou bez práce a ženy přepracovány.

Žena se stará o domácnost, děti, připravuje pokrmy, chrání domov a chodí do práce. Muž od ženy vyžaduje, aby byla usměvavá, odpočatá, milá a vždy připravena na sex. Jak může být, když běží z práce domů, k dětem a má mnoho dalších povinností a k tomu všemu jí v práci šéf sjel a domů jela plným autobusem. Muž očekává to, co očekával jeho otec – milou ženu.

Muži ztratili svou starou roli a musí se naučit novým dovednostem ve vztahu k ženám, pokud chtějí, aby si jich žena opět vážila a potřebovala je. Ženy, pokud chtějí být bok po boku s muži si musí uvědomit ženskou podstatu, být v ní, a přitom být silné.

To, co máme zakódováno v našich buňkách nejde změnit. Věřím, že všechny ženy, bez rozdílu platu, stále touží mít doma lovce, zabezpečovatele a ochránce. Věřím tomu, že muži stále touží mít doma ženu, která se postará o ně, děti a domácnost, tak, aby muž mohl spočinout v náručí domova. K tomu oba ještě touží po emocionálním naplnění.

Aby tomu tak bylo musí muž převzít zodpovědnost za svou úlohu a žena také. Uvědomit si svou polaritu, svůj úkol a cíl.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..