Sexuální energie

Tato energie je naše hnací síla, která je ve všem, co děláme, jak se projevujeme, jak jednáme, co cítíme, co vnímáme, není jen v sexuálním aktu. Je zdrojem všeho a provází nás po celý náš život. V průběhu života se mění – v dětství se rozvíjí, v dospívání dosahuje výšin, v dospělosti se tak trochu ustaluje a v době stárnutí jí ubývá.

Využití sexuální energie

Sexuální energii můžeme využívat ku prospěchu nebo k neprospěchu.
Pokud jí potlačujeme, blokujeme, mění se v negativní – vztek, zlost, nenávist, potlačování sexuality, nepřijímání života. Pokud je tok en. potlačován, en. se zesiluje pouze ve své polaritě – točí se a zůstává v dolních čakrách  a ztrácí schopnost postoupit do vyšších čaker ke své duchovní podstatě, tedy ztrácí schopnost dosáhnout duchovního růstu, cestu  ke zdroji, k božské podstatě, k osvícení.  Energie která je v dolních čakrách nás svazuje se zemí – jsme hodně závislí na hmotě a ta v nás vyvolává strach, a všechny negativní emoce.

Pokud jí přijmeme a necháme volně proudit, tak se cítíme dobře, máme se rádi, milujeme, cítíme úctu k sobě i druhým a milujeme život jako takový. Žijeme v harmonii, máme chuť do života, tvoříme, jsme schopni porozumění, duchovně rosteme a naším cílem je sjednocení -osvícení. Toto je podstatou, smyslem i cílem tantrických masáží a našich kurzů.

A protože žijeme v duálním světě, tak také tato sexuální energie se rozvíjí a vnímáme jí ve  dvou polaritách – mužská a ženská. Známe jí také pod názvem jinová a jangová energie. V každém z nás jsou obě polarity a podle pohlaví nebo vnitřního nastavení se jedna z nich projevuje více a druhá méně.

Vnitřní nastavení myslím to, že může být žena více v polaritě muže a pokud jí to vyhovuje, tak je to v pořádku. Muž může být více v ženské energii a pokud mu to vyhovuje, je to v pořádku.
Polarita ženy je jiná než polarita muže. Každá polarita má svou roli, svůj úkol, cíl.
Díky ní zjišťujeme, kdo jsme a jak se máme chovat, abychom zachovali život v rovnováze. Ukazuje nám, co máme dělat jako muž a co dělat jako žena.
Když přijmeme svou polaritu, přijmeme svou sexuální energii a budeme se vzájemně doplňovat a podporovat dojdeme k určenému cíli.

Radujte se své sexuální energie, ze svého bytí, ze své role a budete milovat a budete milováni !

 

Máte-li touhu objevovat můžete navštívit semináře, které pořádám a nebo jsem Vám k dispozici ve svém masážním salónu.

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..