„Stará“ monogamie

Slovo monogamie v některých lidech může vyvolat pocity strachu a v někom pocit radosti. Myslím si, že mnoho žen touží po monogamii, žít jen s jedním mužem až do smrti. Pro muže monogamie může znamenat zastaralost a pocit opuštěnosti. Opuštěnosti v tom, že si představí žít jen s jednou ženou po mnoho let.

Proč žít v monogamii, co vlastně znamená a jaký má pro nás přínos?

Monogamie znamená plně prožívat život s jedním partnerem. Říkáme své ANO až do smrti, v dobrém i zlé. Když je nám 20 let lehce se to řekne, neboť jsme zamilovaní a mnohdy neznáme co znamená žít v lásce. Monogamie je odevzdání se lásce v jejích všech podobách, je to žít intimní život a vzájemně si jej naplňovat.

V partnerství zpočátku žijeme všichni v monogamii a ve skrytu srdce doufáme, že to bude až do smrti. Žena očekává, že jí muž po celý život zaopatří, vychová s ní děti a zestárne s ním. Muž věří tomu, že žena mu naplní jeho sexuální život, bude se o něj starat, tak jako jeho maminka a vždy mu bude po ruce. Tohle to platilo za našich rodičů, ale dnes je to trošku jinak.  Musíme si uvědomit, že vztah potřebuje ještě něco navíc, to je plně se otevřít emocím, citům, sexualitě, vášni, zranitelnosti, no prostě intimitě. A intimně sdílet znamená žít s jedním partnerem, vybudovat si k němu plnou důvěru a vzájemně se naplňovat. To nejde s několika partnery. Když se podíváme na vztahy mino partnerství, na ty kamarádské a přátelské, tak tam také potřebujeme intimitu. Myslíte si, že můžete mít mnoho přátel? 20 lidí kterým budete říkat vše co cítíte, prožíváte, jaké máte plány, sny, touhy.

  • Představme si, že by jsme s 20 přáteli zařizovali byt.
  • Představme si, že onanujeme před 20 přáteli.

Jim se to asi bude líbit, ale nás to nijak nenaplní láskou. Roztříštíme svou energii mezi 20 lidí.

Za prvé nevím, jestli bychom to stíhali, museli bychom se asi vzdát práce a jen jezdit k přátelům a s nimi sdílet. Za druhé si nemyslím, že chceme, aby tolik lidí znalo naše nejtajnější přání. My, kteří jsme plni strachu z toho, že někdo odhalí naší 13 komnatu.

Co od partnerství potřebuji

– plnou důvěru, otevřenost, projevy lásky, upřímnost, naslouchání, pomoc, když jí potřebuji, to, že si mohu o pomoc říci, že mě partner neodmítne, nekritizuje, že mohu projevit své emoce, prožít si své smutky i radosti naplno a že to samé mohu dát partnerovi. Vzájemně se naplňovat důvěrou, emocionálně, finančně, duchovně, sexuálně a pomáhat si v osobní růstu.

Umíte si představit, že to vše sdílím s 20  přáteli? Možná to někdo dokáže. Ale já to vše mohu a chci sdílet pouze s jedním partnerem.

Vlastně musím být upřímná, to vše sdílím s dvěma partnery.

Jeden partner je muž a ten druhý partner je má duše.  Má pravá podstata. Možná vám to zní divně, ale představte si, že jste vychovávání rodiči, učiteli, kamarády a všemi lidmi, se kterými se v životě setkáte. Všichni vám něco předají – své zkušenosti, návody, nápady, atd. Když se tím vším řídíte i v případě, že vám vaše Já napovídá, že tak to necítí, žijete vlastně jejich životy. Jste roztříštění, nevíte kudy kam, život se stává mrtvým. Naučila jsem se žít se svou duší v monogamii. Když hledám odpovědi, vyslechnu si názor druhých, ale vždy se ptám své duše.

Uvědomila jsem si, (vím, že René taktéž), že abych mohla žít opravdu plně hodnotný život naplněný tou největší láskou, která skrývá vše, co jsem již řekla, musím žít v monogamii se svou podstatou, která mi vždy napoví správně a s mužem, který mě doplňuje a naplňuje mou tělesnou, rozumovou i srdeční schránku a já naplňuji jeho. Monogamie stmeluje a podporuje naše vlastní duše k růstu a vede nás k celistvosti. Díky ní prožíváme vše v rovnováze – radosti i starosti, city i pocity, smutek i úsměv, vášeň i milování, no prostě a jasně – LÁSKU.

Cítíte souznění, pak asi také toužíte po monogamii.

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..