Vaginální mapování

1„Jsem tak smutná, uvnitř mne něco zemřelo a já nevím co. Hledám a hledám. A už to cítím, pod pupíkem necítím nic. To tělo mi snad umírá, už připravit se na smrt musím? Poslední dny života snad prožívám? Ještě jednou prozkoumám bříško své a květ rozkoše. Hladím jej znova a znova, ale „životadárná“ již se mnou nemluví. Jdu tedy níže, pohladím svůj lotosový květ  – ach, jak malé vibrace přichází. Prosím, prosím ze srdce, promluvte ke mně. Copak jsem ztracená? Ne ještě ne, toužím žít, toužím prožívat slast, radost a rozkoš, jež mi může poskytnout má děloha a joni, můj lotosový květ. Už…. slyšíte, hlas přichází,…. to ony mluví jedním tónem: “ Milá ženo, zapomněla jsi na nás, dopustila jsi, ať nám ubližují. My uzavřely jsme se, neboť bolest a trýznění rády nemáme. Po lásce a úctě toužíme. Hýčkání si zasloužíme, neboť v nás svou sílu máš, sílu ženy, sílu stvoření, zdraví, rozkoše a tvoření. Uvnitř nás je hadí síla, která nyní spí a jen na tobě záleží, zda probudit hada toužíš. Zbav nás bolesti a láskou polévej nás každou chvíli. My opět rozkveteme a pak společně, ženo milá, užívat si budeme radosti, vášně a smyslnosti do plné sytosti“.

Každá žena ví

Ženy ve svém nitru cítí, že mohou v životě i v intimní oblasti prožívat více. Přijímat i dávat více lásky, více pochopení, více radosti, více vášně, více tvořivosti. Spokojenost v intimním životě je velmi úzce spojena s každodenním životem ženy. Pokud je žena hýčkaná a uspokojena v milování, září štěstím, je usměvavá, krásná, vstřícná a milující. Jistě mi dáte za pravdu.
Jenže to, co víme a co nás učili o sexu, nevede k tomu, aby byly ženiny touhy uspokojeny a naplněny. Sex je rychlý, drsný a zraňující, a z intimního života činí spíše sportovní výkon, po kterém buď potřebujeme silnější stimulaci, nebo se sexu začneme vyhýbat.  A musíme si všichni uvědomit, že cesta k prohloubení ženské sexuality nevede skrze silnější stimulaci. Nepotřebujeme nové techniky, ale rozpustit to, co nám brání v hlubokém prožívání. My ženy, přeci jen toužíme po naplňujícím milování a blaženosti.

Přirozenost

vaginální mapování, přirozenostŽenina přirozenost je přijímat a dávat lásku. Aby tomu tak mohlo být, potřebuje mít citlivé a zdravé tělo i duši. Ženy potřebují zvýšit  vlastní citlivost svého celého těla, ukotvení se ve svém středu, najít sebedůvěru, plně se otevřít  a s důvěrou se odevzdat, ne rychlý sex nebo silnější stimulaci.

Rychlý sex  =  obrňování

Ženské pohlaví je receptivní a přijímající, proto má tendenci v sobě shromažďovat a ukládat si různé druhy prožitků, příjemných i bolestivých. Pokud žena prožila bolestivé zkušenosti – znásilnění, nechtěný sexuální styk, gynekologické zákroky, porody apod. – přirozenou reakcí je “necítit” říká se také “obrnění genitálií a těla”. Toto “obrňování” může také vznikat, když žena (i muž) uslyší vtipné poznámky, zraňující slovanepěkný pohled ve chvílích, kdy jsme otevřené a zranitelné. Aniž si to uvědomujeme, tělo zaznamená bolestivý pocit, který jsme nevyjádřily. Naše duše i tělo je zraněné.

Co se potom děje

vaginální mapování

Podvědomě se ve vztahu bráníme prohloubení intimity. Určité části těla nereagují na dotek. Pokud je “obrnění” uloženo v intimní oblasti, necítíme plné uvolnění, otevřenost, slast a rozkoš. I když se dotýkáme vagíny – joni, můžeme vnímat nepříjemné pocity a bolest. S tím spontánně souvisí snížená chuť k sexu. Následně může přijít pocit, že partner není dost vnímavý, že nemá na nás čas, a výčitky jsou zde. Vše je vykřičeno nebo ukryto.

Co potřebujeme?

Probuzení. Abychom znovu probudily intimní orgány k životu, potřebujeme techniku, která nás zbaví obrnění a tou je „vaginální mapování“. Při této terapii se žena vědomě propojuje se svými pocity, které jsou nashromážděné v intimní oblasti. Dech, pohyb, dotek a zvuk – to vše jsou nástroje, které zvyšují citlivost našeho těla a léčí naši duši.  Osobně i ze své praxe vím, že některá místa na joni i okolo ní, jsou necitlivá, některá plná potěšení, jiná plná různého druhu emocí: smutek, zloba aj. “Mapování” využívá jednu z účinných technik Sexuologické práce s tělem (Sexological Bodywork je nová profese, která vznikla v USA a má mimořádné ozdravné a revitalizující účinky).

Kdy mapování pomáhá

Při dlouhotrvajících bolestech a traumatech, např.: zneužívání, týrání, znásilnění, po nechtěném sexuálním styku, gynekologických zákrocích, po porodech. Bolesti v nás zanechávají také vtipné poznámky a zraňující slova, pošklebky…..
Jako ženy toužíme a současně se bojíme odevzdat  lásce. Není ale větší slast, než se s naprostou důvěrou otevřít sama sobě a také partnerovi. Láskyplná masáž tato “obrněná” místa rozpouští a uvolňuje v nich uložené nevyjádřené a negativní emoce. Výsledkem je objevení nové, často nepoznané citlivosti a vnitřní svobody.

Jak mapování probíhá?

Porod = změna

Po porodu se náš sexuální život v mnohém mění. Nejen, že se žena stává matkou, ale nastávají také změny v intimním životě. U některých žen se zralost sexuality prohloubí. Z větší části ale dochází po porodu k rapidnímu snížení chuti na sex a délka tohoto období mnohdy přesahuje šestinedělí, může se jednat o měsíce i roky, kdy se partnerům nedaří vrátit do příjemného prožívání intimity, jaké milenci znali před porodem.
Vagína ženy je po porodu většinou zraněná, někdy natržená nebo chirurgicky nastřižená a bolavá. Tato zranění a jizvy brání ženě prožívat intimní chvíle s potěšením a otevřeností. Po narození miminka se také mění životní styl – maminka i tatínek jsou více unaveni, mají novou zodpovědnost, spánek a odpočinek je menší. Partner může ženu vnímat více jako matku a zapomenout, že je i milenka a žena. Tím může dojít k ochabnutí milostného života a přichází strádání.

Vaginální mapování je víc než pouhá masáž!

Je to jedna z nejúžasnějších technik, která odstraňuje uzavřenost a zamrznutí a ženě navrací její sílu, citlivost, jistotu a lásku.

 

 

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..