Žárlím na našeho psa

Přišel mi zajímavý email, ve kterém se Jarda svěřil, že žárlí na pejska, který žije s nimi v domácnosti.

„Koupil jsem před 3 lety manželce psa a má ho raději než mě. Když přijde z práce domů, hned jde za psem, líbá ho, hladí, mazlí se s ním. Dokonce spí i v naši posteli. Když jsem ji řekl, že mě přehlíží a více se věnuje psovi, tak odpověděla, že on ji nikdy neudělal nic zlého a miluje ji, takovou, jaká je. Mě obviňuje, že si ji nevšímám a nemám o ni zájem. Co mám dělat?“

Myslím si, že to není ojedinělý případ. Když se podíváme na to, jak člověk dokáže svého čtyřnohého mazlíčka rozmazlovat a kolik času a peněz do něj vkládá, tak je to až šokující a zároveň chápající.

Pejsek je úžasný tvor, plný lásky a dokáže ji okamžitě a náležitě projevit, aniž by něco očekával zpět. Proto se říká: „Pes, nejlepší přítel člověka.“
I když se na něj někdy člověk zlobí, pejsek miluje. Když na něj nemáme náladu, pejsek miluje. Když ho zavřeme, on miluje. Miluje člověka bez zábran. Vidím to u dcery, která chová pejsky. Miluje tak, jak by měl milovat člověk člověka.

Doporučení Jardovi:

Podívej se na chování vašeho pejska. Několik dní ho pozoruj. Věřím tomu, že zpozoruješ, jak neúnavně tvou ženu miluje. Dává najevo všechny své pocity, nedrží se zpět, ihned ji vítá, nešetří svou láskou, projevuje ji kdykoli může, stále a stále. Protože tvá žena skrze pejska přijímá lásku, tak mu ji také oplácí plnými doušky.

  • Kdykoli ženu spatří, mává ocáskem a skoro celým tělem, jako by spatřil něco nevídaného a úžasného
  • Když se vrátí domů, vyrazí k ní a vítá ji, neskrývá svou radost, a to byla pryč třeba jen pár minut.
  • Nečeká, až ona bude mít náladu, aby mu projevila náklonost, ihned vyrazí k ní, přitulí se a tím dává najevo, že je připraven na laskání, mazlení
  • Když je nemocná či smutná, pejsek to cítí a nenechá ji o samotě. Přitulí se ještě více, aby ji dal najevo svou lásku.
  • Když cokoli dostane – hračku, pamlsek či večeři, je šťasten a toto štěstí projeví, je plný uznání.
  • Pejsek využije každičkou příležitost, aby projevil svou lásku k paničce – přitulením, oblíznutím, vrtěním. Nikdy si neřekne: „Počkám na večer, bude více času“ nebo „Ráno jsem ji dal pusu, tak jsem splnil, co jsem měl.“ Nečeká na ten pravý čas. Pravý čas je nyní, teď. Pro pejska ten pravý čas je stále TEĎ.

Pokud si přeješ, aby tě tvá žena milovala tak jako pejska, musíš se chovat jako on.
Milovat ji 24 hodin denně, projevovat ji svou lásku, náklonnost, city, být s ní, vnímat ji, naslouchat, podporovat a nic neskrývat. Tvou lásku ti oplatí, neboť žena žije pro lásku, je to její přirozenost. Chce lásku rozdávat, ale potřebuje ji také získávat a cítit od druhého.

 

 

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..