Zaslouží si nevěrný partner druhou šanci?

Mám přítele a jsme spolu dva roky. Před týdnem mi řekl, že mi byl nevěrný s bývalou partnerkou. Požádal mě, abych mu odpustila a slíbil, že se to více již nestane. Mám mu dát druhou šanci? Vím, že vztah poslední dobou nebyl ideální, ale mám ho ráda, nejsem hloupá, když mu dám šanci? 

Je pěkné, že byl partner upřímný. To ho ctí. Má výčitky, že udělal něco špatně a nechce tě ztratit.

Píšeš a tím si uvědomuješ, že váš vztah nebyl ideální. Věřím, že tím si uvědomuješ, co se asi ukrývá za nevěrou. Je tam nějaký problém nebo problémy, které musíte otevřeně řešit. Nemůžete je hodit za hlavu nebo se jimi nezabývat, pak se může vše opakovat.

Nejsi hloupá ani naivní, když dáš druhou šanci. Nevěra nemusí vždy znamenat konec vztahu. Nevěra může být k užitku vztahu, neboť se konečně budete zabývat problémy, které jsou hluboce ukryty. Odstranit je a více si naslouchat a vzájemně plnit poháry lásky.

Váš vztah je celkem na začátku a poznáváte se do hloubky. Vytváříte si mezi sebou závazky, on určitě. Možná ještě nemá uzavřenou kapitolu předešlého vztahu. Měl by to rychle uzavřít.

Jestliže cítíš, že je k tobě upřímný, cítíš, že mu důvěřuješ a záleží ti na vašem vztahu a věříš, že dokážete překonat krizi, pak si otevřeně promluvte, zhodnoťte dosavadní vztah a určete nová pravidla a lepší postup.

Ale pozor.

Jen jeho lítost nestačí. To, že lituje neznamená, že se problém vyřešil a zmizel. Nezmizel. Je stále mezi vámi, proto jej musíte řešit a udělat patřičné kroky. Jestliže tě miluje, pak rád přistoupí na nová pravidla. Budě děkovat anděli strážnému, že dostal druhou šanci a udělá vše pro to, aby si tvou lásku zasloužil.
Postupujte podle kroků  z článku Když partner podvádí.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..